Na ropném tankeru u Mexika vypukl požár, posádka lodi byla včas evakuována

ČTK ČTK
25. 9. 2016 11:00
Na ropném tankeru v Mexickém zálivu v sobotu vypukl požár. Jednatřicetičlenná posádka lodi, která patří mexické státní společnosti Pemex, byla včas evakuována. Uvedla to agentura Reuters. I když se nikomu nic nestalo, požár je další z nepříjemností, které firmu v poslední době potkaly. Pemex nyní hospodaří se značnými ztrátami. Oheň na tankeru Burgos vypukl v okamžiku, kdy se plavidlo nacházelo u pobřeží státu Veracruz. Na záběrech ze sociálních sítí je vidět hustý černý dým stoupající z lodi. Tanker převážel 80 tisíc barelů nafty a 70 tisíc barelů benzinu, uvedlo mexické ministerstvo dopravy.
Požárníci hasí oheň na ropném tankeru společnosti Pemex
Požárníci hasí oheň na ropném tankeru společnosti Pemex | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy