Na ropném tankeru u Mexika vypukl požár, posádka lodi byla včas evakuována

ČTK ČTK
25. 9. 2016 11:00
Na ropném tankeru v Mexickém zálivu v sobotu vypukl požár. Jednatřicetičlenná posádka lodi, která patří mexické státní společnosti Pemex, byla včas evakuována. Uvedla to agentura Reuters. I když se nikomu nic nestalo, požár je další z nepříjemností, které firmu v poslední době potkaly. Pemex nyní hospodaří se značnými ztrátami. Oheň na tankeru Burgos vypukl v okamžiku, kdy se plavidlo nacházelo u pobřeží státu Veracruz. Na záběrech ze sociálních sítí je vidět hustý černý dým stoupající z lodi. Tanker převážel 80 tisíc barelů nafty a 70 tisíc barelů benzinu, uvedlo mexické ministerstvo dopravy.
Požárníci hasí oheň na ropném tankeru společnosti Pemex
Požárníci hasí oheň na ropném tankeru společnosti Pemex | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy