Na ropném tankeru u Mexika vypukl požár, posádka lodi byla včas evakuována

ČTK ČTK
25. 9. 2016 11:00
Na ropném tankeru v Mexickém zálivu v sobotu vypukl požár. Jednatřicetičlenná posádka lodi, která patří mexické státní společnosti Pemex, byla včas evakuována. Uvedla to agentura Reuters. I když se nikomu nic nestalo, požár je další z nepříjemností, které firmu v poslední době potkaly. Pemex nyní hospodaří se značnými ztrátami. Oheň na tankeru Burgos vypukl v okamžiku, kdy se plavidlo nacházelo u pobřeží státu Veracruz. Na záběrech ze sociálních sítí je vidět hustý černý dým stoupající z lodi. Tanker převážel 80 tisíc barelů nafty a 70 tisíc barelů benzinu, uvedlo mexické ministerstvo dopravy.
Požárníci hasí oheň na ropném tankeru společnosti Pemex
Požárníci hasí oheň na ropném tankeru společnosti Pemex | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Německo si kvůli hackerskému útoku na e-mail Merkelové předvolalo ruského velvyslance

Německá vláda si kvůli kybernetickému útoku na Spolkový sněm v roce 2015 předvolala ruského velvyslance. Ve čtvrtek o tom informoval list Der Tagesspiegel. Moskva odmítá obvinění, že za útokem stála, Berlín je naopak o ruském podílu přesvědčen. Dotčen tehdy byl i poslanecký e-mail kancléřky Angely Merkelové.

Velvyslance si k rozhovoru pozval státní tajemník ministerstva zahraničí Miguel Berger, který podle mluvčí diplomacie jménem spolkové vlády co nejostřeji hackerský útok odsoudil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy