Na rakouských dálnicích se znovu tvoří kolony. Turisté čekají i několik hodin

ČTK ČTK
6. 8. 2016 11:52
Asi 15 kilometrů dlouhá kolona se v sobotu ráno vytvořila před dálničním alpským tunelem Karavanky ve směru do Slovinska. Důvodem je zřejmě druhá vlna dovolených, na kterou vyrazili turisté z Německa. Agentura APA upozornila také na zpomalení na brennerské dálnici A13 ve směru z Tyrolska do Itálie, kde u mostu přes říčku Lueg je na úseku asi 100 metrů v provozu jen jeden jízdní pruh kvůli nočnímu vydatnému dešti.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Vídeň - Řidiči cestující do Slovinska a Itálie přes Rakousko musí i tento víkend počítat se zpožděním a dopravními zácpami.

Podle agentury APA se v sobotu ráno vytvořila asi 15 kilometrová fronta před dálničním alpským tunelem Karavanky ve směru do Slovinska.

Rakouský autoklub ÖAMTC uvádí jako příčinu zvýšeného provozu zejména druhou vlnu cest na dovolenou z německého Bavorska a Bádenska-Württemberska.

U dálničního tunelu Karavanky na rakousko-slovinské hranici, který je jednou z dopravních tepen mezi severem Evropy a Jadranem, se ráno zdrželi řidiči ve směru do Slovinska asi dvě hodiny. Zdržení způsobila i noční dopravní nehoda, kvůli níž se vytvořily fronty v obou směrech.

Problémy způsobil i déšť

Agentura APA upozornila také na zpomalení na brennerské dálnici A13 ve směru z Tyrolska do Itálie, kde u mostu přes říčku Lueg je na úseku asi 100 metrů v provozu jen jeden jízdní pruh kvůli nočnímu vydatnému dešti. Silničáři pracují na odstranění problému, aby mohly být opět v provozu dva jízdní pruhy.

Naopak bezproblémová byla doprava v sobotu ráno na objížďce na štýrské dálnici 19, kde je od čtvrtka zcela uzavřen Gleinalmský tunel. Uzavírka může podle APA trvat až měsíc, její příčinou je poškození tunelu po čtvrteční nehodě, při níž hořel autobus. Objížďka vede přes rychlostní silnice S6 a S35.

Zpoždění ráno postihlo řidiče jedoucí na jih také ve spolkové zemi Salcbursko na dálnici A10 u Flachau a u stanice výběru mýtného St. Michael.

Odpoledne očekává rakouský autoklub ÖAMTC dopravní zácpy opačným směrem, trpělivostí se tedy budou muset obrnit řidiči cestující přes rakouské dálnice směrem na sever.

Zřejmě dopravně nejkomplikovanější víkend zažili řidiči jedoucí ve směru ze střední Evropy k Jadranu před týdnem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy