Na pohřeb francouzského kněze zabitého islamisty přijdou tisíce lidí. Obřad povede arcibiskup

ČTK ČTK
2. 8. 2016 3:05
V katedrále ve francouzském Rouenu se v úterý bude konat pohřeb kněze Jacquesa Hamela, jehož minulé úterý při mši v nedalekém městečku Saint-Étienne-du-Rouvray zavraždili islámští radikálové. Obřad začne ve 14:00 a podle francouzských médií se dá očekávat, že přijde několik tisíc lidí. Pro ty, co se nedostanou dovnitř, bude před katedrálou Notre-Dame instalována obří obrazovka. Mši povede rouenský arcibiskup Dominique Lebrun. Pětaosmdesátiletého kněze zabili jménem teroristické organizace Islámský stát devatenáctiletý Abdel Malik Petitjean a stejně starý Adel Kermiche. Oba zastřelila policie. V souvislosti s vraždou byly dosud obviněny dvě osoby.
Kostel v Rouenu.
Kostel v Rouenu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 minutou

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explictině uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy