reklama
 
 

Na pláž na ostrově Zakynthos se zřítila skála. Mezi raněnými je i rodina z Česka

Aktualizováno 13. 9. 2018 18:14
Pláž Navagio na řeckém ostrově Zakynthos. | Video: Leonidas Malioufas |  00:12
Zatímco matka má podle lékařů zlomený obratel, otec a dvě děti byli hospitalizováni s lehčími zraněními.

Atény - Čtyři čeští turisté byli ve čtvrtek zraněni na řeckém ostrově Zakynthos, kde se uvolnila část skály nad známou pláží Navagio a spadla mezi skupinu lidí.

Čtyřiatřicetiletá žena s poraněnou páteří je v nemocnici, ostatní zranění jsou lehká, informovaly tiskové agentury s odvoláním na místní úřady. Informaci potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Kromě Čechů utrpěli zranění další tři turisté, z nemocnice už byli propuštěni.

Část erodující vápencové skály se okolo poledne zřítila na slunící se turisty na nevelké pláži, na niž se lze dostat pouze po moři. Mezi zasaženými lidmi nacházejícími se poblíž skály byla i čtyřčlenná česká rodina. Zatímco matka má podle lékařů zlomený obratel, otec a dvě děti byli hospitalizováni s lehčími zraněními. Další tři zraněné osoby již byly z nemocnice propuštěny.

Podle Lagronové byla celá rodina převezena do nemocnice. "Muž a dvě děti byli zraněni lehce a zůstanou v nemocnici jen na další pozorování. Žena má pravděpodobně poraněnou páteř a budou pokračovat další vyšetření, na základě kterých se rozhodne, zda bude nutná operace, či nikoli," uvedla Lagronová.

Pád skály, který natočil jeden z turistů, způsobil velké vlny, kvůli nimž se podle svědků převrhly nejméně dvě malé lodi z množství jachet a člunů kotvících u pláže.

autor: ČTK | 13. 9. 2018 17:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama