Na luxusní hotel v Pákistánu zaútočili ozbrojenci, armáda je zneškodnila

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 5. 2019 20:12
Pákistánské bezpečnostní síly zabily čtveřici ozbrojenců, kteří zaútočili na pětihvězdičkový hotel v přístavu Gvádar na jihu země a zabili tamního strážce. Informovala o tom armáda ve svém prohlášení. Hosté luxusního přímořského hotelu byli včas evakuováni a nikdo z nich nebyl zraněn. K útoku se přihlásila separatistická Balúčistánská osvobozenecká armáda (BLA).
Pákistán, ilustrační foto
Pákistán, ilustrační foto | Foto: Reuters

Ozbrojení muži luxusní hotel Pearl Continental přepadli kolem 17 hodiny místního času (14.00 SELČ). Poté následovala několikahodinová přestřelka, během níž se útočníky pokoušely zneškodnit jednotky policie, armády a námořnictva. Kromě útočníků zemřel při přestřelce člen hotelové ochranky.

Přístavní město Gvádar leží na jihozápadě Pákistánu. V posledních letech do tamního přístavu mohutně investovala Čína.

Balúčistán, který je bohatý na ropu, zemní plyn a nerosty, je od roku 2004 dějištěm konfliktu mezi separatisty a pákistánskou armádou. Bojovníci za nezávislost obviňují vládu, že sice v provincii těží přírodní zdroje, ale ze získaných prostředků nic nedává na zlepšení situace chudého obyvatelstva.

Terčem balúčských separatistů se kromě příslušníků pákistánských bezpečnostních sil pravidelně stávají cizinci či Pákistánci z jiných oblastí země. Minulý měsíc ozbrojenci přepadli několik autobusů na silnici mezi Gvádarem a Karáčím a zabili 14 lidí.

 

Právě se děje

Další zprávy