Mimořádná zpráva

Na Kanárských ostrovech hoří les, hasiči museli evakuovat 4000 lidí

ČTK ČTK
18. 8. 2019 18:46
Kolem 4000 lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria spálil přes 1700 hektarů porostu. Oheň se nedaleko vnitrozemského města Valleseco rozhořel v sobotu, ve stejné oblasti se hasil rozsáhlý požár už minulý týden.

Živel se v hornatém terénu pokouší zkrotit nejméně 700 hasičů, z toho dvě stovky armádních. Podle tamních úřadů na místě také zasahuje devět vrtulníků a dvě letadla. Hrozí, že se plameny rozšíří, a tak úředníci nařídili evakuaci v nejméně šesti obcích: Tejeda, Valleseco, San Mateo, Gáldar, Moya a Artenara. V některých částech je to už o druhý příkaz k evakuaci za poslední týden.

"Šíření požáru jsme zatím nezabránili, nemáme ho pod kontrolou," řekl v neděli novinářům předseda regionální vlády Kanárských ostrovů Ángel Víctor Torres. Ten už o situaci hovořil po telefonu i s úřadujícím španělským premiérem Pedrem Sánchezem a požádal jej o pomoc, informuje agentura Reuters.

Požár se nyní šíří v téže oblasti, kde začalo hořet o minulém víkendu. Kvůli ohni se tehdy muselo evakuovat více než 1000 obyvatel, pod kontrolu se požár podařilo dostat teprve po čtyřech dnech. Už tehdy ale záchranáři varovali, že vysoké teploty a silný vítr mohou způsobit, že oheň se opět může začít šířit.

Podívejte se na video, které zachycuje, jak moc je požár rozsáhlý.

 

Právě se děje

Další zprávy