Na okupovaném Západním břehu zabil Palestinec dva Izraelce, pátrá po něm policie

ČTK ČTK
7. 10. 2018 11:24
Od roku 2015 Palestinci zabili více než 50 Izraelců, dva Američany a jednoho občana Británie.
Izraelští vojáci na Západním břehu.
Izraelští vojáci na Západním břehu. | Foto: Reuters

Jeruzalém - Dva Izraelci zemřeli a jeden utrpěl zranění při střelbě na okupovaném Západním břehu, informuje agentura DPA s odvoláním na záchranáře. Podle izraelských úřadů je útočníkem 23letý Palestinec s izraelským pracovním povolením. Pátrají po něm vojáci a policisté, prý je zřejmě stále ozbrojený.

Útok nepřežil jeden muž a jedna žena, jiná žena utrpěla vážné zranění a byla převezena do nemocnice.

Útočník střílel v průmyslové zóně v židovské osadě Barkan, kde pracují jak Izraelci, tak Palestinci. Policie oblast uzavřela. Útočník žije poblíž města Tulkarm a pracoval v jedné z továren v průmyslové zóně. Před několika měsíci byl z práce propuštěn, píše The Jerusalem Post. Průmyslová zóna Barkan vznikla začátkem 80. let a izraelské firmy v ní zaměstnávají tisíce Palestinců.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu čin označil za "závažný teroristický útok" a odpornou vraždu dvou Izraelců. Radikální palestinské skupiny ho naopak oslavují. Hnutí Hamás, která ovládá palestinské Pásmo Gazy, mluví podle agentury DPA o "hrdinském činu".

Agentura AP připomíná, že od roku 2015 Palestinci zabili více než 50 Izraelců, dva Američany a jednoho občana Británie. Izraelské bezpečnostní síly za tu samou dobu zabily přes 260 Palestinců, o většině z nich izraelské úřady mluvily jako o útočnících.

 

Právě se děje

Další zprávy