Na Novém Zélandu havaroval autobus s čínskými turisty, zemřelo šest lidí

ČTK ČTK
4. 9. 2019 8:21
Na Severním ostrově Nového Zélandu ve středu havaroval autobus s více než 20 čínskými turisty. Oficiální počet mrtvých policie zatím nepotvrdila, podle čínských činitelů ale zemřelo šest Číňanů, píše agentura AP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Autobus sjel z dálnice, když se nacházel asi 20 minut severně od města Rotorua. Diplomat z čínské ambasády na Novém Zélandu uvedl, že v autobusu bylo kromě řidiče a průvodce 23 čínských turistů, kteří pocházejí převážně z provincie S'-čchuan. Šest turistů podle diplomata přišlo o život a několik dalších bylo zraněno.

Nehoda se podle novozélandských záchranných služeb stala za špatného počasí. Na místo úřady vyslaly pět vrtulníků a pět sanitek. Jeden cestující ve vážném stavu a další dva se středně vážnými zraněními byli letecky přepraveni do nemocnice.

Rotorua je turisticky populární zejména kvůli přírodním bahenním bazénům a domorodé maorské kultuře.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy