Na Maledivách zemřel 84letý český turista, zřejmě se utopil v laguně

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 1. 2019 17:24
V sobotu odpoledne bylo v laguně jednoho z maledivských ostrovů nalezeno tělo čtyřiaosmdesátiletého českého turisty. Policie uvedla, že hlášení o mrtvém muži, který se patrně utopil, dostala kolem třetí hodiny odpoledne místního času. Tělo bylo převezeno do nemocnice v hlavním městě Malé. Mluvčí ministerstva zahraničí Michal Bucháček informaci o úmrtí českého občana na Maledivách potvrdil. "Poskytujeme konzulární pomoc, jaká je v těchto případech obvyklá," uvedl. Na Maledivách v letošním roce zemřeli už čtyři zahraniční turisté. Tyto události přiměly ministerstvo cestovního ruchu k zahájení inspekcí a přezkumu předpisů, píše místní tisk.
Turistický resort na Maledivách.
Turistický resort na Maledivách. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 28 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy