Na letišti v Abú Dhabí zemřela Nigerijka s příznaky eboly

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
18. 8. 2014 8:36
Žena cestovala do Indie, kde chtěla podstoupit léčbu rakoviny.
Ebola si od začátku roku už vyžádala přes 1100 mrtvých.
Ebola si od začátku roku už vyžádala přes 1100 mrtvých. | Foto: Reuters

Dubaj - Ve Spojených arabských emirátech zemřela v tranzitu na cestě do Indie žena z Nigérie.

Úřady prověřují podezření, že byla nakažená virem ebola.

Podle serveru Gulf News trpěla pětatřicetiletá Nigerijka symptomy smrtelného viru, který zabil od začátku roku přes 1100 lidí, hlavně Západoafričanů.

Cestovala do Indie, kde chtěla podstoupit léčbu pokročilé rakoviny. V tranzitním prostoru letiště v Abú Dhabí se ale její stav prudce zhoršil, a i když se jí dostalo rychlé lékařské pomoci, nepodařilo se ji udržet při životě.

V Abú Dhabí byl okamžitě do karantény umístěn manžel zesnulé, které seděl v letadle vedle ní, a také pět zdravotníků, kteří se o ni starali na letišti.

Úřady Spojených arabských emirátů vydaly prohlášení, podle něhož nehrozí nikomu z lidí, kteří cestovali s nemocnou ženou v letadle, ani posádce letadla žádné nebezpečí.

Na vysoce nakažlivou ebolu, která se projevuje symptomy krvácivé horečky, zemřelo za pět měsíců podle statistik Světové zdravotnické organizace 1145 lidí.

Z toho více než 400 případů připadá na Libérii a skoro 350 na Sierru Leone. V Nigérii mají čtyři mrtvé, 12 nakažených osob a v izolaci na pozorování je tam kvůli podezření z onemocnění přes 240 lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy