Na koleje v Německu někdo umístil betonové dlaždice, narazil do nich vysokorychlostní vlak

ČTK ČTK
2. 1. 2018 17:52
Souprava byla při nehodě vážně poškozena, nikomu ze 140 cestujících se ale nic nestalo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

Berlín - Vysokorychlostní vlak ICE v Německu najel poslední prosincový den do betonových dlaždic, které někdo ve městě Hamm na západě země umístil na koleje. Souprava byla při nehodě vážně poškozena, nikomu ze 140 cestujících se ale nic nestalo, oznámila v úterý policie.

Nehoda se stala u zastávky Hamm-Heessen v severovýchodní části Hammu. Na této zastávce vysokorychlostní soupravy ICE nezastavují. Strojvedoucí vlaku na trase z Berlína do Kolína nad Rýnem si překážky všimnul a spustil nouzové brzdění, čímž předešel vážnějším následkům. Střetu ale už zabránit nedokázal.

Škoda na soupravě činí podle prvních odhadů několik desítek tisíc eur (statisíce korun). Vlak po nárazu nebyl schopen dalšího provozu, proto musel být na místě provizorně opraven a pak odtažen.

Na trati mezi Berlínem a Kolínem nad Rýnem jezdí vlaky rychlostí až 250 kilometrů v hodině. V úseku před Hammem je však rychlost omezena na 200 až 230 kilometrů v hodině.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy