Na jihu Indie havarovalo letadlo. Nejméně 17 lidí zemřelo, zraněných je přes stovku

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 8. 2020 23:28
Nehoda letadla společnosti Air India, které v pátek havarovalo při přistání v jižní Indii, si vyžádala nejméně 17 obětí a přes stovku zraněných. Nejméně 15 zraněných je v kritickém stavu. O nové bilanci informovala indická policie, kterou citovala agentura AP.
Letadlo společnosti Air India, které havarovalo při přistání v indickém městě Kalikut ve státě Kérala.
Letadlo společnosti Air India, které havarovalo při přistání v indickém městě Kalikut ve státě Kérala. | Foto: Reuters

Na palubě Boeingu 737 bylo 191 osob. Podle místních televizních stanic stroj při přistávání v hustém dešti a za špatné viditelnosti přejel ranvej, sjel více než deset metrů dolů po svahu a pak se jeho trup rozlomil na dvě části. Letadlo bylo v provozu dva roky.

Nehoda se stala ve městě Kalikut ve státě Kérala. Přistávací dráhu lemují po obou stranách hluboké rokle a přistávání je tu náročné i za příhodných podmínek.

"Kvůli špatnému počasí nemohl pilot napoprvé přistát, tak se se strojem otočil a pokusil se naletět na přistání z jiné strany," uvedl indický ministr pro civilní letectví.

Mezi mrtvými je podle prvních informací mimo jiné pilot letadla; podrobnosti zatím nejsou k dispozici. Letoun po havárii nezačal hořet a cestující bylo možné evakuovat. Záchranná akce už byla oficiálně ukončena.

Podle Air India bylo na palubě 174 dospělých cestujících, 10 dětí, dva piloti a pět členů palubního personálu. Jednalo se o repatriační let z Dubaje, kterým se do Indie vraceli indičtí občané ze zahraničí. Pravidelné komerční lety byly zrušeny kvůli pandemii nemoci covid-19.

Nejhorší letecká katastrofa se v Indii stala 12. listopadu 1996, kdy se nad státem Harijána srazil letoun společnosti Saudi Arabian Airlines s letem Kazakhastan Airlines. Zahynulo všech 349 osob na palubě obou letadel.

 

Právě se děje

Další zprávy