Syrský žadatel o azyl zaútočil v Německu mačetou. Zabil ženu, další dva lidi zranil

ČTK ČTK
24. 7. 2016 19:53
Muž s mačetou dnes ve městě Reutlingen na jihozápadě Německa zabil ženu a další dvě osoby zranil. Informují o tom tamní média. Policie muže po činu zadržela. Muž se podle svědků dostal do sporu s jednou ženou na autobusovém nádraží v Reutlingenu, kde ji napadl a smrtelně zranil. Zranil i další dva lidi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Syrský žadatel o azyl dnes na jihu Německa zabil mačetou ženu a další dvě osoby zranil. Oznámila to tamní policie, která útočníka po činu zadržela. Jde o jednadvacetiletého muže, který už je policii z minulosti znám. Motiv činu zatím není jasný, útočník zřejmě jednal sám. Nic nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin.

Muž se podle svědků dostal do sporu s jednou ženou na autobusovém nádraží v Reutlingenu, kde ji napadl a smrtelně zranil. Čin se stal kolem půl páté odpoledne. Kromě toho zranil další ženu a muže, policie útočníka zadržela jen několik minut po činu.

Policie také sdělila, že šlo o osamělého vraha a že lidé v oblasti se nemusejí obávat o svoji bezpečnost.

Zadržený je policii z minulosti znám. Už dříve byl zapleten do incidentu, při kterém bylo zraněno několik lidí, dodal policejní mluvčí. Neměl však žádné přesnější informace o tom, kdy muž přijel do Německa, ani o předchozím incidentu. Není ani jasné, zda zabitou ženu znal.

Na fotografiích, které byly zveřejněny na sociálních sítích a které jsou údajně z místa činu, je vidět muž se zakrváceným obličejem, jak leží na zemi a zadržují ho policisté. Na některých záběrech je rovněž vidět, jak u nohou policistů leží nůž s dlouhou čepelí.

Podle očitých svědků, na které se odvolává list Bild, byl muž "úplně šílený" a pokusil se zaútočit i na policejní auto. Útok se stal v blízkosti obchodu, kde se připravují kebaby a kde zřejmě pracovala oběť. Podle některých byla žena těhotná.

Dnešní útok je již čtvrtým násilným činem vůči civilistům v Západní Evropě za posledních deset dní, v Německu pak třetím. V pátek osmnáctiletý útočník zastřelil v nákupním centru v Mnichově devět lidí, začátkem týden zase sedmnáctiletý žadatel o azyl z Afghánistánu napadl ve vlaku nedaleko bavorského Würzburgu sekerou a nožem cestující a zranil přitom čtyři lidi. Ještě o čtyři dny dříve najel ve francouzském Nice do davu lidí nákladním autem muž původem s Tuniska, 84 jich zabil.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy