Na Izrael dopadly z Libanonu rakety Kaťuša

Reuters, man
17. 6. 2007 18:48
První střelba na hranici od loňského srpna
Izraelsko-libanonská hranice severně od Kirjat Šmony.
Izraelsko-libanonská hranice severně od Kirjat Šmony. | Foto: Martin Novák

Jeruzalém - Na severoizraelské město Kirjat Šmona dnes dopadly tři rakety typu Kaťuša. Nikdy nebyl zraněn.

Podle prvních zpráv policie zřejmě město ostřelovala skupina palestinských ozbrojenců z libanonské strany hranice.

Hizballáh: Není to naše práce 

Mluvčí Hizballáhu popřel, že by toto hnutí mělo s útokem něco společného. Loni v červenci a srpnu Hizballáh vyslal na Izrael několik tisíc kaťuší.

"Na Kirjat Šmonu dnes někdo odpálil tři rakety. Nikdo není zraněn, zasaženo bylo jedno vozidlo a silnice," řekl agentuře Reuters policejní mluvčí Mickey Rosenfeld.

Na Kirjat Šmonu a okolí loni dopadly tisíce raket. Způsobily velké požáry.
Na Kirjat Šmonu a okolí loni dopadly tisíce raket. Způsobily velké požáry. | Foto: Martin Novák

Podle jiného izraelského bezpečnostního zdroje vystřelili útočníci celkem čtyři kaťuše, jedna z nich ale dopadla ještě na území Libanonu.

Po roce znovu střelba

Jde o první střelbu na hranici od konfliktu mezi Izraelem a Hizballáhem loni v létě. Na jihu Libanonu jsou rozmístěni příslušníci mírových jednotek OSN.

Ti se údajně nyní snaží útočníky dostihnout společně s libanonskými vojáky. Bejrútská televice LBC oznámila, že rakety vypálili Palestinci z pohraniční vesnice Taibé, která leží blízko Kirjat Šmony.

Starosta Kirjat Šmony Chaim Barvivai vyzval izraelskou vládu k "razantní reakci" na ostřelování. .

List Jerusalem Post ale citoval vládního činitele, podle kterého židovský stát neplánuje vojenskou odpověď. Odpálení raket podle něj mělo Izrael k takové akci vyprovokovat.

 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Ve Francii obžalovali čtyři policisty kvůli zbití černocha, tvrdili, že je sám napadl

Pařížská prokuratura obžalovala čtyři policisty podezřelé z fyzického napadení hudebního producenta černé pleti. S odvoláním na justiční zdroje o tom dnes informovala agentura AFP. Dva z obžalovaných podle ní zůstanou ve vazbě, dva budou pod dohledem čekat na proces na svobodě.

Incident v 17. pařížském obvodu, kvůli kterému čelí policisté obžalobě, se odehrál v sobotu 21. listopadu. Hudební producent Michel Zecler uvádí, že šel po ulici bez roušky, která je povinná kvůli šíření koronaviru. Když spatřil policejní auto, vešel do domu, ve kterém je nahrávací studio, aby se vyhnul pokutě. Policisté pak podle něj vstoupili za ním, k čemuž neměli oprávnění, a začali ho bít.

Trojice strážníků zpočátku tvrdila, že je Zecler napadl. Záběry z kamery, kterou ve čtvrtek zveřejnil server Loopsider, ale ukazují brutální zásah policistů proti Zeclerovi. Čtvrtý policista, který přišel jako posila, vhodil do nahrávacího studia slzný granát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy