Na italském ostrově Lampedusa zapálili lodě, jimiž připluli migranti

ČTK ČTK
6. 6. 2020 12:29
Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer zapálil neznámý pachatel. Informovala o tom agentura APA. Okolí zahalil hustý, černý dým, viditelný z velké dálky. Hasičům trvalo několik hodin, než oheň uhasili.
Ilustrační fotka.
Ilustrační fotka. | Foto: Jan Langer

Italská prokuratura případ vyšetřuje jako žhářství a státní zástupce Salvatore Vella v rozhovoru s agenturou ANSA varoval před "projevy netolerance", které poškozují pověst Lampedusy.

V poslední době znovu přibylo migrantů, kteří na Lampedusu připluli. Za uplynulý týden se na tento ostrov ležící mezi Sicílií a Tuniskem dostalo 600 běženců. Salvatore Martello, starosta Lampedusy, varoval, že ostrov, na němž žije 6500 obyvatel, nedokáže všechny migranty ubytovat v zařízeních pro ně určených.

Místní lidé si dělají starosti, že velké množství migrantů se negativně podepíše na letní turistické sezoně, která možná i kvůli dopadům pandemie nemoci covid-19 nebude nejlepší.

VIDEO: Trailer k filmu o migrantech, mířících nejen na Lampedusu. 

Dvanáctiletý Samuel žije na středomořském ostrově Lampedusa. S línou atmosférou ulic kontrastuje uprchlické drama, které se odehrává u břehů ostrova. | Video: Jeden svět
 

Právě se děje

Další zprávy