Na italském jezeře se převrátila loď s turisty, čtyři lidé zemřeli

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 5. 2023 19:46
Na jezeře Lago Maggiore v Itálii zemřeli v neděli večer čtyři lidé, když se tam v bouři převrátila loď s 24 osobami na palubě. Mezi oběťmi jsou dva příslušníci italských tajných služeb, jeden Izraelec a ruská manželka italského majitele lodi, píší italská média. Příčiny nehody úřady začnou vyšetřovat.
Lago Maggiore leží na jižní straně Alp a dělí se o ně Itálie a Švýcarsko.
Lago Maggiore leží na jižní straně Alp a dělí se o ně Itálie a Švýcarsko. | Foto: ČTK

Loď se převrátila mezi městy Sesto Calende a Arona. Italští hasiči uvedli, že dvaceti lidem se podařilo dostat do bezpečí. Záchranářům pomáhal i vrtulník a potápěči.

Vedení italských tajných služeb v pondělí zveřejnilo kondolenci, podle které jsou mezi oběťmi i dva její příslušníci. Prohlášení tvrdí, že oba důstojníci se nacházeli v oblasti kvůli oslavě narozenin. Zahynulý Izraelec byl podle agentury Reuters bývalým příslušníkem bezpečnostních složek.

Příčiny nehody začne vyšetřovat prokuratura ve městě Busto Arsizio. Podle tisku však loď převrátila náhlá bouře, kterou doprovázelo tornádo. Prokuratura také prošetří stav lodě a zda mohla mít na palubě tolik lidí.

Guvernér Lombardie Attilio Fontana řekl, že velmi vážnou nehodu způsobilo špatné počasí. Šestnáct metrů dlouhé plavidlo si podle jeho informací pronajali turisté. Když se plavidlo kolem půl osmé večer převrátilo, lidé naskákali do vody. Mnoha pasažérům se podařilo doplavat na břeh nebo je zachránily jiné lodě.

Lago Maggiore leží na jižní straně Alp a dělí se o ně Itálie a Švýcarsko. Patří mezi oblíbenou turistickou destinaci. V této oblasti v uplynulém dni panovalo špatné počasí a italská meteorologická služba vydala varování před bouřkami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy