Na Istrii zemřela 63letá Češka. K neštěstí došlo při organizovaném potápění

ČTK ČTK
25. 9. 2015 22:15
Na Istrijském poloostrově v Chorvatsku v pátek zemřela třiašedesátiletá Češka. Podle všeho podlehla zdravotním potížím, které ji postihly při potápěním v hloubce více než 30 metrů, sdělil server 24sata. Neštěstí se stalo na pláži u městečka Rabac. Žena se zde účastnila organizovaného potápění ve skupině. Server uvedl, že po skončení první etapy potápění se tři účastníci pod dohledem vedoucího začali vynořovat z hloubky 37 metrů. Po dekompresi vystoupali do pěti metrů pod hladinou, kde se Češka od skupiny oddělila a vydala se k pláži, ostatní pokračovali v potápění. Po vynoření z vody ji našli v kritickém stavu. Poskytli jí první pomoc a zavolali záchranku, ale ženu se nepodařilo zachránit.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 37 minutami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy