reklama
 
 

Na hranici Číny a KLDR bylo zemětřesení. Způsobila ho řízená exploze, přiznali Číňané

Aktualizováno 17. 6. 2019 21:03
Dva dnešní podzemní otřesy o síle 1,3 stupně, znamenané na hranicích Číny a Severní Koreje, zřejmě způsobil výbuch v podniku na zpracování kamene. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na čínské úřady.

Epicentrum zemětřesení se podle čínského seizmického střediska nacházelo v okolí dvousettisícového čínského města Chun-čchun, které leží přímo na hranici s KLDR a 50 kilometrů od hranic s Ruskem. Ohnisko bylo na povrchu či těsně pod ním.

Vedení města Chun-čchun v reakci na otřesy uvedlo, že byly způsobeny výbuchem, který provedla čínská pyrotechnická firma pro "zpracovatelské potřeby" v podniku na drcení kamene. Dodala, že exploze nezpůsobila žádné oběti ani hmotné škody.

Zemětřesení v blízkosti hranice Číny s KLDR mohou vyvolat znepokojení kvůli jaderným testům, které Severní Korea v minulosti v této oblasti prováděla.

Informace o dnešních otřesech přišly jen několik dnů před cestou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga do Severní Koreje, která se uskuteční ve čtvrtek a pátek. Jedná se o první návštěvu čínského prezidenta v KLDR od roku 2005. Jedním z témat by měla být denuklearizace Korejského poloostrova.

autor: ČTK | 17. 6. 2019 16:19

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama