"Na gay party sem chodí politici často." Tady zadrželi Orbánova klíčového muže

Video Video
3. 12. 2020 11:10
Agentura Reuters zveřejnila rozhovor s organizátorem bytové party, na které policie zadržela maďarského europoslance Józsefa Szájera. Podle něj se podobné akce konají pravidelně. Szájer ještě minulý týden patřil k hlavním pilířům strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. Po skandálu jeho politická kariéra bleskově skončila, opustil post europoslance i partaj.
Pořadatel: Do bytu pro gay party, kde policie zatkla europoslance, chodili i jiní politici. | Video: Reuters

David Manzheley novinářům ukázal byt, ve kterém akce pořádá, a podělil se také o další detaily. "Návštěvníci se při příchodu svléknou, někteří si na sebe vezmou oblečení z latexu," popsal pro agenturu Reuters Manzheley.

Muž potvrdil, že Szájer se jeho party zúčastnil. V minulosti sem prý zavítali i jiní politici, kteří teď v Bruselu reprezentují své země. Jejich jména ale novinářům neřekl.

Szájer se v pátek z nedovoleného večírku pokusil před bruselskou policií uprchnout po okapové rouře. Orbán v provládním listu Magyar Nemzet označil Szájerovo chování za "neobhajitelné" a odporující hodnotám strany, která se podle agentury Reuters staví do pozice předního obhájce tradičních křesťanských hodnot a rodiny. 

Szájer byl zakládajícím členem Fideszu a Orbánovým spojencem po více než 30 let. Sehrál důležitou roli při novelizaci maďarské ústavy po Orbánově vítězství ve volbách v roce 2010, poznamenala Reuters.

 

Právě se děje

Další zprávy