"Na gay party sem chodí politici často." Tady zadrželi Orbánova klíčového muže

Agentura Reuters zveřejnila rozhovor s organizátorem bytové party, na které policie zadržela maďarského europoslance Józsefa Szájera. Podle něj se podobné akce konají pravidelně. Szájer ještě minulý týden patřil k hlavním pilířům strany Fidesz premiéra Viktora Orbána. Po skandálu jeho politická kariéra bleskově skončila, opustil post europoslance i partaj.
Pořadatel: Do bytu pro gay party, kde policie zatkla europoslance, chodili i jiní politici. | Video: Reuters

David Manzheley novinářům ukázal byt, ve kterém akce pořádá, a podělil se také o další detaily. "Návštěvníci se při příchodu svléknou, někteří si na sebe vezmou oblečení z latexu," popsal pro agenturu Reuters Manzheley.

Muž potvrdil, že Szájer se jeho party zúčastnil. V minulosti sem prý zavítali i jiní politici, kteří teď v Bruselu reprezentují své země. Jejich jména ale novinářům neřekl.

Szájer se v pátek z nedovoleného večírku pokusil před bruselskou policií uprchnout po okapové rouře. Orbán v provládním listu Magyar Nemzet označil Szájerovo chování za "neobhajitelné" a odporující hodnotám strany, která se podle agentury Reuters staví do pozice předního obhájce tradičních křesťanských hodnot a rodiny. 

Szájer byl zakládajícím členem Fideszu a Orbánovým spojencem po více než 30 let. Sehrál důležitou roli při novelizaci maďarské ústavy po Orbánově vítězství ve volbách v roce 2010, poznamenala Reuters.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy