Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, vyžádala si nejméně jednu oběť

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2021 14:48
Zřícení vícepodlažní budovy na jižní Floridě si ve čtvrtek vyžádalo život nejméně jednoho člověka. Na místě podle kanálu NBC 6 South Florida probíhá masivní záchranná operace. Podle televizních záběrů se hasičům podařilo vyprostit živého chlapce.
Na Floridě se zhroutila několikapodlažní budova.
Na Floridě se zhroutila několikapodlažní budova. | Foto: Reuters

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade nejprve informovali hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranářských jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle místní televize byla dvanáctipodlažní budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené". Později místní televize přinesla záběry, na nichž je vidět, jak hasiči vyprošťují chlapce a dávají ho na nosítka. Některé obyvatele hasiči zachraňovali z jejich balkónů. Starosta Surfside Charles W. Burkett později potvrdil, že nejméně jeden člověk přišel o život a nejméně deset lidí bylo ošetřeno na místě. Řekl také, že se opravovala střecha budovy. Zda to hrálo nějakou roli v jejím zhroucení, však podle něj není jasné. Zpravodajský kanál ABC News informoval, že tři lidé byli hospitalizováni, z nichž dva jsou ve vážném stavu. Podle svědků jsou v objektu uvězněni další lidé.

"Hasičský záchranný sbor Miami-Dade je na místě, v tuto chvíli provádějí záchranné práce," řekl Marian Cruz z místní policie. "Doporučuji všem, aby se zdržovali mimo oblast, aby hasiči a policisté mohli zachraňovat a dělat, co dělat musí," dodal.

Místní činitelé stanici NBC 6 sdělili, že okolní ulice byly uzavřeny a místní obyvatelé jsou převáženi do zdejšího kulturního domu.

 

Právě se děje

Další zprávy