Mimořádná zpráva

Na Floridě popravili muže, který zavraždil tři gaye. V cele smrti čekal čtvrt století

ČTK ČTK
23. 8. 2019 12:53
V americkém státě Florida byl popraven muž odsouzený za vraždu tří gayů, které uškrtil v roce 1994. V pátek o tom informovala agentura Reuters. V cele smrti seděl téměř čtvrt století.
Popravený několikanásobný vrah Gary Bowles.
Popravený několikanásobný vrah Gary Bowles. | Foto: Reuters

Sedmapadesátiletý Gary Bowles byl usmrcen injekcí ve čtvrtek ve 22:58 místního času (4:58 SELČ) ve věznici v Raifordu na Floridě. Poprava byla zpožděna o několik hodin, neboť Bowlesovi advokáti se ještě pokoušeli odvolat k americkému nejvyššímu soudu. Ten však jejich žádost zamítl.

Bowles byl zatčen v roce 1995 a o rok později odsouzen k trestu smrti za vraždu prvního stupně Waltera Hintona. K činu se přiznal. Hinton nabídl Bowlesovi, že může bydlet v jeho mobilním domě v Jacksonvillu. Poté co zkonzumovali množství alkoholu a marihuany, Bowles na hlavu svého spícího hostitele hodil osmnáctikilový betonový blok a poté stále ještě žijícího Hintona udusil utěrkou.

Podobným způsobem zabil i další dvě oběti - Alberte Morrise a Johna Robertse, kterého po činu navíc okradl. Za tyto vraždy dostal Bowles doživotní trest. Policie jej nadto podezírá, že v roce 1994 zabil tři další muže.

Bowles policistům po zatčení vypověděl, že jako nezletilý dělal gayům prostituta, aby měl na jídlo a střechu nad hlavou, ačkoliv sex s nimi nenáviděl.

Bowles byl podle Informačního centra pro tresty smrti (DPIC) 13. vězněm popraveným ve Spojených státech v letošním roce a druhým ve státě Florida. Ve středu byl v Texasu popraven Larry Swearingen, odsouzený za únos, znásilnění a vraždu 19leté studentky v roce 1998.

 

Právě se děje

Další zprávy