Na Filipínách zatkli senátorku, která kritizovala krvavou kampaň prezidenta Duterteho

ČTK ČTK
24. 2. 2017 12:21
Filipínští policisté zatkli opoziční senátorku Leilu de Limaovou. Ta se věnuje lidským právům a netají se kritikou krvavé protidrogové kampaně filipínského prezidenta Rodriga Duterteho. Úřady ji podezírají z toho, že brala úplatky od překupníků drog. Penězi údajně financovala svou politickou kampaň. De Limaová prohlásila, že je nevinná a že se nenechá prezidentem Dutertem zastrašit. Ten po svém loňském nástupu do funkce zahájil protidrogovou kampaň, která si od léta vyžádala na 7000 obětí mezi předpokládanými drogovými překupníky a narkomany. Zásahy vyvolaly kritiku Západu i mezinárodních humanitárních organizací, které upozorňovaly na zabíjení bez řádného soudu.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte a policejní šéf Ronald Dela Rosa.
Filipínský prezident Rodrigo Duterte a policejní šéf Ronald Dela Rosa. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy