Blesk zranil na festivalu přes 80 lidí. Na stejném místě udeřil už loni

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 4. 6. 2016 22:27
Na jednom z největších hudebních festivalů v Evropě Rock am Ring v Německu, v pátek večer při bouřce udeřil blesk, který zranil více než osm desítek lidí. Těžce zraněno bylo 15 lidí, dva museli být oživováni. Silná průtrž mračen a bouřka mimo jiné potrhala řadů stanů ve stanovém městečku. Na sobotní večer meteorologové předpovídají další silné bouřky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Mendig (Německo) - Úder blesku v pátek večer zranil na hudebním festivalu Rock am Ring v německém Mendigu přes 80 lidí.

Pořadatelé v sobotu odpoledne festival na pokyn úřadů přerušili. Večer se  rozhodli na dvou pódiích pokračovat.

Součástí večerního programu je například vystoupení legendární americké skupiny Red Hot Chili Peppers.

"Těžká zranění utrpělo 15 lidí," řekl agentuře DPA policejní mluvčí. Dodal, že dva zranění museli být oživováni.

Na festival, který patří k největším v Evropě, přijelo kolem 90 tisíc fanoušků. Silná průtrž mračen a bouřka mimo jiné potrhala řadů stanů ve stanovém městečku.

Meteorologové předpovídali podobné počasí i na sobotní večer. Bouře s větrem o rychlosti 60 kilometrů za hodinu by měla podle nich trvat 20 minut.

Festival měl podobné problémy s počasím také loni, kdy bylo v důsledku úderů blesků hospitalizováno 33 lidí.

V neděli je na Rock am Ring očekávána metalová legenda Black Sabbath. Zatím však není jasné, zda úřady pořadatele nedonutí festival předčasně ukončit.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy