Na Dunaji u Bratislavy narazila do břehu loď, kapitán byl opilý

ČTK ČTK
11. 9. 2016 12:05
U obce Vojka nedaleko Bratislavy dnes ráno narazila do břehu Dunaje výletní loď se 150 lidmi na palubě. Podle agentury TASR nebyl při kolizi nikdo zraněn, nebyla nutná ani evakuace cestujících. Do nemocnice byl odvezen kapitán lodi, jemuž se udělalo špatně. Testy pak u něj prokázaly alkohol v krvi. Asi 130metrů dlouhá výletní loď plující pod švýcarskou vlajkou se na Dunaji otočila napříč směru plavby a zapíchla se špičkou přídi do břehu. Loď nebyla vážně poškozena, takže pokračovala dál směrem na Budapešť. Plavidlo narušilo břeh Dunaje, rozsah škody zjišťují vodohospodáři.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 52 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy