Seznam přepsaných slibů. Podívejte se, na co všechno už Donald Trump stihl po volbách změnit názor

Simona Fendrychová Simona Fendrychová
25. 11. 2016 15:55
Donald Trump necelé tři týdny po volbách mírní svoji rétoriku a odstupuje od některých svých předvolebních slibů. V prvních rozhovorech, které jako zvolený prezident poskytl americkým médiím, prezentoval i některé opačné názory, než jaké od něj voliči slýchali během prezidentské kampaně.
Foto: Reuters

Hillary Clintonová půjde za mříže

Když předvolební kampaní demokratické kandidátky Hilary Clintonové otřásl skandál s používáním soukromé e-mailové adresy během jejího působení na postu ministryně zahraničí, prohlašoval Donald Trump, že ji v případě zvolení povede před soud. Nebál se dokonce ani slíbit, že bývalou první dámu dostane do vězení. Na jeho předvolebních mítincích často zaznívalo skandování "zavřít, zavřít".

Po volbách se ke svému slibu dlouho nevyjadřoval. Až tento týden v rozhovoru pro deník New York Times otočil s tím, že by rodině Clintonových nerad ublížil. "Chci se posunout kupředu, nechci se vracet zpátky. Prošla si mnohým. A značně trpěla mnoha různými způsoby," řekl na její konto.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy