Na Bali znovu zprovoznili letiště, které zavřeli kvůli erupci sopky. Vulkán dál hlídají

ČTK ČTK
29. 6. 2018 11:56
Letiště na indonéském ostrově Bali bylo v pátek znovu otevřeno poté, co si erupce sopky Mount Agung vynutila zrušení více než 300 letů. Informovala o tom agentura AP. Tři tisíce metrů vysoká sopka na oblíbeném indonéském ostrově se probudila k životu koncem loňského roku. Nyní se sloup popela a kouře dostal do výšky 2500 metrů, proto bylo nutné zastavit lety, což postihlo téměř 27 tisíc cestujících. Oficiální činitelé uvedli, že budou každých několik hodin posuzovat situaci a není vyloučeno, že bude nutné lety opět zastavit. Letiště na turisty vyhledávaném ostrově je druhým nejrušnějším v Indonésii.
Lidé na letišti na Bali kontrolují, které lety se musely zrušit kvůli erupci sopky Mount Agung.
Lidé na letišti na Bali kontrolují, které lety se musely zrušit kvůli erupci sopky Mount Agung. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 minutou

Johnson už nad Labouristy vede o 18 procentních bodů, tvrdí průzkum. Strana pro brexit výrazně ztratila

Podpora Konzervativní strany britského premiéra Borise Johnsona se podle všeho před prosincovými volbami dál zvyšuje a v novém průzkumu společnosti Kantar se dostala už na 45 procent. Úterní čísla dávají vládní straně osmnáctibodový náskok před opozičními labouristy, jejichž podpora se proti poslední anketě Kantar nezměnila. Obecně v posledních týdnech průzkumy svědčí o nárůstu preferencí dvou hlavních politických stran a propadu těch menších.

Konzervativci si u Kantar od minulého týdne polepšili o osm procentních bodů, zatímco Strana pro brexit europoslance Nigela Farage spadla z devíti na dvě procenta. Liberální demokraté byli v nejnovějším průzkumu na 16 procentech, což znamená zhoršení o jeden procentní bod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy