Na Bali znovu zprovoznili letiště, které zavřeli kvůli erupci sopky. Vulkán dál hlídají

ČTK ČTK
29. 6. 2018 11:56
Letiště na indonéském ostrově Bali bylo v pátek znovu otevřeno poté, co si erupce sopky Mount Agung vynutila zrušení více než 300 letů. Informovala o tom agentura AP. Tři tisíce metrů vysoká sopka na oblíbeném indonéském ostrově se probudila k životu koncem loňského roku. Nyní se sloup popela a kouře dostal do výšky 2500 metrů, proto bylo nutné zastavit lety, což postihlo téměř 27 tisíc cestujících. Oficiální činitelé uvedli, že budou každých několik hodin posuzovat situaci a není vyloučeno, že bude nutné lety opět zastavit. Letiště na turisty vyhledávaném ostrově je druhým nejrušnějším v Indonésii.
Lidé na letišti na Bali kontrolují, které lety se musely zrušit kvůli erupci sopky Mount Agung.
Lidé na letišti na Bali kontrolují, které lety se musely zrušit kvůli erupci sopky Mount Agung. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy