Na Středozápadě USA padají kroupy jako golfové míčky. Meteorologové vydali varování před tornády

ČTK ČTK
26. 4. 2016 20:45
Americká meteorologická služba NWS vydala pro Texas, Oklahomu a Kansas varování před tornády a ničivým krupobitím, které by tyto státy mohly v úterý odpoledne místního času (v noci na středu SELČ) zasáhnout. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že v Kansasu a Missouri již v úterý padaly kroupy o velikosti golfových míčků. Silný vítr a kroupy mohou podle NWS lokálně zasáhnout i části Missouri a Ohia. V reakci na varování meteorologů školy v Oklahoma City a v okolí města zkrátily výuku. V březnu a v dubnu velká texaská města jako Dallas, Fort Worth a San Antonio již postihly bouře s krupobitím, které podle odhadů způsobily škody za několik miliard dolarů (desítky miliard korun).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 19 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav šéfa KSČM Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí. Pro ČTK to řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle Heřmánkové Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy