Muž z policejního snímku v kauze Kuciak spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2018 13:01
Mužem z identikitu byl údajně čtyřiadvacetiletý Ronald R. Podle deníku Nový čas ho policie zadržela při nedávných raziích, pak ho ale propustila.
Identikit muže zadrženého v souvislosti s vraždou Jána Kuciaka.
Identikit muže zadrženého v souvislosti s vraždou Jána Kuciaka. | Foto: Úrad špeciálnej prokuratúry

Bratislava - Muž z policejního portrétu, který v září zveřejnila slovenská prokuratura v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka, spáchal ve středu večer sebevraždu. Napsal to v pátek slovenský list Nový čas. Podle deníku byl muž ve skupině osob, které policie zadržela v jihoslovenském městě Kolárovo při raziích proti podezřelým z vraždy Kuciaka a jeho partnerky a které kriminalisté později propustili.

Zesnulého muže měla objevit na půdě rodinného domu v Kolárovu jeho matka, informoval slovenský deník SME s odkazem na Nový čas.

Ten uvedl, že mužem z identikitu byl čtyřiadvacetiletý Ronald R. Kriminalisté ho v září zadrželi spolu s jeho matkou Martinou R., kterou deník označil za přítelkyni Miroslava Marčeka. Ten je jednou ze čtveřice osob obviněných v případu vraždy Kuciaka.

Čtyři osoby zadrželi policisté při zmiňovaných raziích, následně je obvinili z únorové vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že mezi obviněnými není skutečný objednavatel vraždy a nebyl mezi nimi ani Ronald R.

Mezi čtveřicí figuruje vykonavatel nájemné vraždy Tomáš Szabó, druhotná objednavatelka zločinu Alena Zsuzsová, řidič, který Szabóa vezl, Miroslav Marček a zprostředkovatel Zoltán Andruskó.

Kuciakovu vraždu si podle dřívějších nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marián Kočner, který je ve vazbě pro ekonomickou kriminalitu. Policie dříve v tomto týdnu podnikla razie v Kočnerových objektech, což bez bližších podrobností zdůvodnila vyšetřováním násilné trestné činnosti.  V minulosti Kuciakovi kvůli jeho investigativní práci vyhrožoval.

Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni 21. února v jejich domě v obci Velká Mača nedaleko Trnavy. Na zločin se přišlo o několik dnů později. Kuciak pracoval jako investigativní redaktor pro zpravodajský web Aktuality.sk. Slovenská policie i prokuratura již dříve uvedly, že úkladná vražda souvisela s reportérovou prací.

Video: Zažíváme stranickou okupaci státu, říká bývalá slovenská premiérka Radičová

Hlavní zradou našich demokracií je nedodržování principu dělby moci, míní bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Izraelské nálety v Gaze budou pokračovat, dokud to bude nutné, uvedl Netanjahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu řekl, že Izrael bude pokračovat v náletech v Pásmu Gazy, dokud to bude nutné, a bude se přitom snažit co nejvíce chránit civilisty. Vinu za současné boje premiér připsal islamistickému hnutí Hamás, které v palestinské enklávě vládne. Informovala o tom agentura Reuters.

"Strana, která nese vinu za tuto konfrontaci, nejsme my. Jsou to ti, kdo na nás útočí," řekl Netanjahu v televizním projevu. "Jsme stále uprostřed této operace, stále ještě není u konce. Tato operace bude pokračovat tak dlouho, jak to bude nutné," dodal.

Násilnosti mezi Izraelem a Hamásem nyní eskalovaly nejvíce od poslední války v roce 2014. Hamásem vedené ministerstvo zdravotnictví hlásí zatím 145 mrtvých, Izrael na své straně registruje deset mrtvých.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásil Islámský stát

K pátečnímu útoku na mešitu v Kábulu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura Reuters. Exploze v mešitě ve čtvrti Šakar Dara si vyžádala nejméně 12 obětí na životech. Stala se při pátečních modlitbách u příležitosti muslimského svátku íd al-fitr, kterým končí postní měsíc ramadán.

Islamistické hnutí Tálibán a afghánská vláda, které spolu vedou boje, vyhlásily od čtvrtka u příležitosti svátku třídenní příměří. Útok na mešitu Tálibán odsoudil již v pátek, jeho mluvčí ho ale podle agentury AP tehdy připsal afghánské tajné službě.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení Jana Nepomuckého

Stovky lidí v Praze oslavily 300. výročí od blahořečení nejznámějšího českého světce a patrona lidí od vody Jana Nepomuckého. Třináctý ročník Svatojánských slavností Navalis se kvůli epidemii i nesouhlasu pražského magistrátu s některými částmi programu konal v zúžené podobě. Byla mše, průvod a koncert, neuskutečnil se například plánovaný přelet letounů nad Karlovým mostem. 

Slavnost začala v podvečer v katedrále svatého Víta na Pražském hradě mší, kterou sloužil kardinál Dominik Duka. Zdůraznil statečnost Jana Nepomuckého, tato vlastnost je podle Duky potřeba i na cestě ze současné koronavirové krize. Po mši se vydal průvod na Karlův most směrem ke kostelu křižovníků na Starém Městě. Cestou mu přihlížely stovky lidí a turistů, kteří byli často bez roušek.

Ve stejné době se na půl hodiny rozezněly zvony z kostelů zasvěcených svatému Janu Nepomuckému. K akci se podle pořadatelů připojily zvony po celém světě. Mělo jich být nejméně 300, tedy počet připomínající letošní výročí světce.

Program zakončil tradičně koncert na hladině Vltavy, který ještě jednou připomenul roli zvonů při letošních slavnostech symfonií s názvem Svatojánské zvony. Pro letošní ročník ji složil skladatel, dirigent a držitel Českého lva Kryštof Marek. Koncert nebyl ozvučen, a to podle pořadatelů i kvůli zvýšené hladině Vltavy, kvůli které magistrát vyhlásil první stupeň povodňové aktivity.

Další zprávy