reklama
 
 

Muž z policejního snímku v kauze Kuciak spáchal sebevraždu

Aktualizováno 19. 10. 2018 13:01
Mužem z identikitu byl údajně čtyřiadvacetiletý Ronald R. Podle deníku Nový čas ho policie zadržela při nedávných raziích, pak ho ale propustila.

Bratislava - Muž z policejního portrétu, který v září zveřejnila slovenská prokuratura v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka, spáchal ve středu večer sebevraždu. Napsal to v pátek slovenský list Nový čas. Podle deníku byl muž ve skupině osob, které policie zadržela v jihoslovenském městě Kolárovo při raziích proti podezřelým z vraždy Kuciaka a jeho partnerky a které kriminalisté později propustili.

Zesnulého muže měla objevit na půdě rodinného domu v Kolárovu jeho matka, informoval slovenský deník SME s odkazem na Nový čas.

Ten uvedl, že mužem z identikitu byl čtyřiadvacetiletý Ronald R. Kriminalisté ho v září zadrželi spolu s jeho matkou Martinou R., kterou deník označil za přítelkyni Miroslava Marčeka. Ten je jednou ze čtveřice osob obviněných v případu vraždy Kuciaka.

Čtyři osoby zadrželi policisté při zmiňovaných raziích, následně je obvinili z únorové vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že mezi obviněnými není skutečný objednavatel vraždy a nebyl mezi nimi ani Ronald R.

Mezi čtveřicí figuruje vykonavatel nájemné vraždy Tomáš Szabó, druhotná objednavatelka zločinu Alena Zsuzsová, řidič, který Szabóa vezl, Miroslav Marček a zprostředkovatel Zoltán Andruskó.

Kuciakovu vraždu si podle dřívějších nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marián Kočner, který je ve vazbě pro ekonomickou kriminalitu. Policie dříve v tomto týdnu podnikla razie v Kočnerových objektech, což bez bližších podrobností zdůvodnila vyšetřováním násilné trestné činnosti.  V minulosti Kuciakovi kvůli jeho investigativní práci vyhrožoval.

Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni 21. února v jejich domě v obci Velká Mača nedaleko Trnavy. Na zločin se přišlo o několik dnů později. Kuciak pracoval jako investigativní redaktor pro zpravodajský web Aktuality.sk. Slovenská policie i prokuratura již dříve uvedly, že úkladná vražda souvisela s reportérovou prací.

Video: Zažíváme stranickou okupaci státu, říká bývalá slovenská premiérka Radičová

Hlavní zradou našich demokracií je nedodržování principu dělby moci, míní bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová. | Video: Daniela Drtinová |  24:26

autor: ČTK | 19. 10. 2018 8:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama