Muž z policejního snímku v kauze Kuciak spáchal sebevraždu

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2018 13:01
Mužem z identikitu byl údajně čtyřiadvacetiletý Ronald R. Podle deníku Nový čas ho policie zadržela při nedávných raziích, pak ho ale propustila.
Identikit muže zadrženého v souvislosti s vraždou Jána Kuciaka.
Identikit muže zadrženého v souvislosti s vraždou Jána Kuciaka. | Foto: Úrad špeciálnej prokuratúry

Bratislava - Muž z policejního portrétu, který v září zveřejnila slovenská prokuratura v souvislosti s vyšetřováním vraždy novináře Jána Kuciaka, spáchal ve středu večer sebevraždu. Napsal to v pátek slovenský list Nový čas. Podle deníku byl muž ve skupině osob, které policie zadržela v jihoslovenském městě Kolárovo při raziích proti podezřelým z vraždy Kuciaka a jeho partnerky a které kriminalisté později propustili.

Zesnulého muže měla objevit na půdě rodinného domu v Kolárovu jeho matka, informoval slovenský deník SME s odkazem na Nový čas.

Ten uvedl, že mužem z identikitu byl čtyřiadvacetiletý Ronald R. Kriminalisté ho v září zadrželi spolu s jeho matkou Martinou R., kterou deník označil za přítelkyni Miroslava Marčeka. Ten je jednou ze čtveřice osob obviněných v případu vraždy Kuciaka.

Čtyři osoby zadrželi policisté při zmiňovaných raziích, následně je obvinili z únorové vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně. Z dosud zveřejněných informací vyplývá, že mezi obviněnými není skutečný objednavatel vraždy a nebyl mezi nimi ani Ronald R.

Mezi čtveřicí figuruje vykonavatel nájemné vraždy Tomáš Szabó, druhotná objednavatelka zločinu Alena Zsuzsová, řidič, který Szabóa vezl, Miroslav Marček a zprostředkovatel Zoltán Andruskó.

Kuciakovu vraždu si podle dřívějších nepotvrzených informací slovenských médií objednal podnikatel Marián Kočner, který je ve vazbě pro ekonomickou kriminalitu. Policie dříve v tomto týdnu podnikla razie v Kočnerových objektech, což bez bližších podrobností zdůvodnila vyšetřováním násilné trestné činnosti.  V minulosti Kuciakovi kvůli jeho investigativní práci vyhrožoval.

Kuciak a jeho snoubenka Martina Kušnírová byli zastřeleni 21. února v jejich domě v obci Velká Mača nedaleko Trnavy. Na zločin se přišlo o několik dnů později. Kuciak pracoval jako investigativní redaktor pro zpravodajský web Aktuality.sk. Slovenská policie i prokuratura již dříve uvedly, že úkladná vražda souvisela s reportérovou prací.

Video: Zažíváme stranickou okupaci státu, říká bývalá slovenská premiérka Radičová

Hlavní zradou našich demokracií je nedodržování principu dělby moci, míní bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech

Dva kamiony uvízly v pondělí ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. Policie tam dopravu řídila kyvadlově. Vznikaly kolony. Okolo 11:00 se podařilo provoz obnovit, řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Je tam zákaz vjezdu pro vozidla s váhou nad 12 tun. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit ještě ráno. Na uvolnění druhého se pracovalo během dopoledne. Policisté na místě řídili dopravu kyvadlově. Vznikaly ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Praha rozšíří zákaz reklamy v centru, přibudou dvě nová pásma

Pražský magistrát rozšíří nařízení, kterým jsou zakázány plakáty, plachty a další reklamní nosiče v Pražské památkové rezervaci, na velkou část metropole. Ke stávajícímu nejpřísnějšímu omezení v historickém centru přibudou dvě pásma, první ve čtvrtích okolo rezervace a druhé sahající na jihu až na Nové Dvory, na severu do Troji, na východě do Malešic a na západě do Motola. Rozšíření by mělo začít platit v červenci příštího roku.

Rozšířením se podle schváleného dokumentu zvýší území podléhající regulaci ze zhruba devíti na více než 111 kilometrů čtverečních, tedy asi na dvanáctinásobek.

V Pražské památkové rezervaci se zákaz bude nově týkat i reklamních stojanů. V prvním novém pásu bude ze zákazu vyňata reklama šířená zvukem či obrazem, reklama na dopravních prostředcích, reklamní periodický tisk a reklamní převleky. V pásmu nejdále od centra budou zakázány pouze dodatečné konstrukce na dopravních prostředcích a reklamní plachty.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Kryštof přesouvá vánoční koncerty v O2 areně na prosinec 2021

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru kapela Kryštof přeložila oba prosincové vyprodané koncerty v pražské O2 areně na příští rok. Prodáno bylo přes 30 tisíc vstupenek, které zůstávají v platnosti i na nové termíny. Lístky z pátku 4. prosince 2020 platí na nový termín 18. prosince příštího roku. Vstupenky ze soboty 5. prosince platí na 19. prosince 2021.

Na koncertě měla zaznít i píseň Vánoční, kterou Richard Krajčo a skupina Kryštof před dvěma lety nahráli s Karlem Gottem a po dohodě ji představili až nedávno, rok po Gottově loňském úmrtí. Skupina Kryštof kvůli opatřením proti šíření koronaviru vedle O2 areny již přeložila osm letních festivalů Kryštof Kemp.

Zdroj: ČTK
Další zprávy