Ženy mučil a věznil 10 let, dostal 1000 let vězení

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
2. 8. 2013 8:15
Ariel Castro z Clevelandu dostal doživotí bez možnosti odvolání.
Ariel Castro.
Ariel Castro. | Foto: Reuters

Cleveland - Američan Ariel Castro, jenž ve svém domě na předměstí amerického Clevelandu po dobu deseti let věznil, znásilňoval a týral tři ženy, stráví zbytek života ve vězení.

Soud jej ve čtvrtek odsoudil na doživotí bez možnosti předčasného propuštění a navíc k 1000 letům vězení za únos, zadržování a znásilňování. Kromě toho také za vraždu. Unesené dívky totiž několikrát násilně potratily.

Sám Castro se k většině zločinů přiznal. Před soudem však trval na tom, že není vrah.

"Nejsem monstrum, jsem nemocný... Jsem závislý na pornografii," prohlásil třiapadesátiletý muž. Uznal, že jeho skutky jsou špatné, prohlásil však, že není násilník a ženy k sexu nijak nenutil. "Nebil jsem je, nemučil jsem je, jak se pokoušejí tvrdit."

O doživotním trestu bylo v podstatě rozhodnuto už před týdnem, kdy Castro přijal dohodu o vině a trestu, kterou mu předložil státní zástupce v Ohiu.

Ten původně žádal trest smrti, ale posléze ustoupil: Nechtěl, aby ženy, které Castro mučil, musely o svém traumatu znovu mluvit, byť před soudem. Navrhl tedy doživotní žalář výměnou za doznání.

I přes jeho snahu se nakonec jedna z obětí rozhodla před soudem vypovídat.

Dvaatřicetiletá Michelle Knightová v emotivní řeči popsala před soudem své vzpomínky: "Byla jsem 11 let vězněna v pekle. Tvé peklo teprve teď začíná," řekla směrem ke Castrovi. Během celé doby v soudní síni se na něj ani jednou nepodívala.

Policie ženy našla v Castrově domě v Clevelandu letos 6. května. Spolu s nimi z domu hrůzy osvobodila i šestiletou dívku, kterou únosce zplodil s jednou ze svých obětí.

 

Právě se děje

Další zprávy