Muž z Amsterodamu přes internet zneužil stovky dětí

ČTK ČTK
10. 1. 2014 15:47
Prostřednictvím chatu je přesvědčoval, aby se obnažovaly před webovou kamerou
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Amsterodam - Nizozemská prokuratura obvinila čtyřicetiletého muže z Amsterodamu, že na internetu sexuálně zneužíval na 400 mladých chlapců a dívek.

Muž je podle policie prostřednictvím chatu přesvědčoval, aby se obnažovali před webovou kamerou. Informovala o tom agentura AP.

Nizozemec vyhledával své oběti ve věku 12 až 14 let na různých internetových fórech a chatech, kde je oslovoval ukryt za řadou přezdívek. Poté je pod nejrůznějšími záminkami či výhrůžkami přiměl, aby se svlékali a předváděli autoerotické aktivity.

Policie jej zatkla loni v červnu a dosud se jí podařilo identifikovat 56 jeho obětí. Pocházejí nejen z Nizozemska, ale také například z Belgie, Španělska či USA. K žádnému přímému fyzickému kontaktu s dětmi podle nizozemských médií nedošlo.

Nizozemskou veřejnost v posledních letech šokovalo několik velkých případů zneužívání dětí. Předloni například zadržela policie Nizozemce lotyšského původu Robertse Mikelsonse, který tělesně zneužíval 67 dětí včetně kojenců, natáčel je a filmy distribuoval, čímž se podílel na chodu mezinárodní sítě obchodníků s dětskou pornografií.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 12 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy