Muž ve Frankfurtu shodil matku s dítětem pod vlak, osmiletý chlapec zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 7. 2019 17:53
Osmiletý chlapec zemřel na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem, když jej a jeho matku zřejmě neznámý muž shodil na koleje před jedoucí vysokorychlostní vlak ICE. S odvoláním na policii o tom informovala agentura DPA. Podezřelého 40letého Eritrejce policisté zadrželi a nyní se snaží zjistit, jaký měl k činu motiv. Podle prvotních informací se oběti a pachatel zřejmě neznali.
Osmiletý chlapec zemřel na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem. Podezřelý Eritrejec ho měl shodit pod vysokorychlostní vlak. | Video: Reuters

Čtyřicetileté ženě, kterou muž z peronu spolu s jejím osmiletým synem shodil, se podařilo před přijíždějícím vlakem zachránit.

Muž se po činu pokusil z místa utéct, podle DPA ho ale zadrželi kolemjdoucí, kteří ho pronásledovali až před nádražní budovu. Podle policejní mluvčí Isabell Neumannové se pachatel a jeho oběti zřejmě neznali.

"Můžeme potvrdit, že zadrženým podezřelým je eritrejský občan," reagovala frankfurtská policie na četné dotazy na Twitteru.

Několik kolejí kvůli neštěstí zaměstnanci frankfurtského hlavního nádraží uzavřeli, řada vlaků proto měla zpoždění nebo na cestu vůbec nevyrazila.

Spolkový ministr vnitra Seehofer podle deníku Bild v reakci na neštěstí přerušil letní dovolenou a chce se setkat s bezpečnostními orgány, aby se o případu podrobně informoval.

Nezneužívejte vraždu pro politické účely, varují sociální demokraté

Šéf frakce sociální demokracie (SPD) v regionálním hesenském parlamentu Günter Rudolph varoval předtím, aby se tato "hrůzostrašná vražda zneužívala" pro politické účely, uvedl deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Podle Rudolpha je pouze na policii a státním zastupitelství, aby objasnila okolnosti tohoto činu.

Předsedkyně frakce protipřistěhovalecké AfD ve Spolkovém sněmu Alice Weidelová naopak dala vraždu do souvislosti s migrační politikou německé vlády: "Chraňte už konečně občany naší země - namísto bezmezné vítací kultury," napsala na Twitteru.

Agentura DPA upozornila, že podobný případ se stal 20. července ve městě Voerde v Severním Porýní-Vestfálsku, kde 28letý muž před projíždějící vlak shodil 34letou ženu. Také ona následkům svých zranění podlehla. I v tomto případě se policie domnívá, že oběť a pachatel, který čelí obvinění z vraždy, se neznali. Podezřelý pachatel se podle FAZ sice narodil v Německu, ale národností je Srb a má i srbské státní občanství.

 

Právě se děje

Další zprávy