Americký voják a civilista zahynuli po střelbě v Kábulu. Útočil muž v uniformě afghánské armády

ČTK ČTK
19. 10. 2016 18:19
Muž v uniformě afghánské armády na vojenské základně v afghánské metropoli Kábulu ve středu zastřelil amerického vojáka a amerického civilistu. Další tři Američany zranil. Útočník byl poté zabit, uvedla v prohlášení Severoatlantická aliance. Oběti střelby se v rámci nebojové operace NATO nazvané Resolute Support (Rozhodná podpora) podílely na výcviku afghánské armády. NATO i afghánské ministerstvo obrany nyní podle agentury AP okolnosti útoku zkoumají.
Afghánská armáda, ilustrační foto
Afghánská armáda, ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy