reklama
 
 

Muž v Melbourne zapálil své auto a pobodal tři lidi. Policie ho zastřelila

Aktualizováno 9. 11. 2018 13:04
Násilí v centru Melbourne. Muž na ulici pobodal několik lidí | Video: Reuters |  00:36
Policie v australském Melbourne zastřelila muže, který v centru města zapálil své auto a pak nožem pobodal tři lidi. Jeden z nich zemřel.

Policisté zatím nezveřejnili identitu útočníka ani motiv. Vyšetřují však čin jako teroristický útok, v autě našli plynové láhve. 

K útoku se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS), žádné důkazy pro své tvrzení ale neposkytla.

Muž zaútočil v centru nedaleko budovy radnice. Policie ho postřelila a zatkla, později v nemocnici zemřel.

Mluvčí řekl, že se nyní nepátrá po případných spolupachatelích, ale vyzval všechny, kdo situaci fotografovali nebo nahráli na video, aby policii záběry poskytli.

Incident se stal na rušné ulici Bourke v centru města odpoledne místního času (v noci na pátek SEČ). Ze snímků je patrné, že na místě vzplál automobil.

Mluvčí řekl, že na první policisty, kteří se na místo dostali, se vrhl muž s nožem. "Střelili ho do hrudníku, ten muž je nyní v kritickém stavu a v nemocnici, kde je střežen," sdělil mluvčí.

Podle australských sdělovacích prostředků jel nejprve muž dodávkou proti obchodnímu domu. Automobil začal hořet a muž, který z něj vyběhl, se pokoušel bodat do lidí okolo nožem. Jeden se mu snažil zabránit v pohybu nákupním vozíkem. Muž se pak s nožem vrhl na policisty.

Páteční incident se stal na stejné ulici, kde loni v lednu najel řidič autem do chodců. Zabil šest lidí a zranil asi 30 lidí. Nešlo tehdy o teroristický čin; útočník byl identifikován jako člověk s mentální poruchou.

autoři: Zahraničí, Reuters, ČTK | 9. 11. 2018 8:43

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama