reklama
 
 

Při palbě z jedoucího auta zemřelo v Kalifornii sedm lidí

Aktualizováno 24. 5. 2014 21:05
Střelba poblíž univezitního kampusu si kromě šesti mrtvých vyžádala dalších sedm zraněných. Sám útočník po střelbě spáchal nejspíše sebevraždu.

Santa Barbara (USA) - Střelec zabil poblíž univerzitního kampusu v Kalifornii z jedoucího auta sedm lidí a dalších sedm osob zranil.

Incident se stal v pátek večer místního času v Santa Barbaře. Podle zprávy agentury AP jel muž v autě sám a přišel o život, když narazil do zaparkovaného automobilu.

Původně se hovořilo o třech obětech. Šerif Santa Barbary Bill Brown oznámil, že mrtvých je sedm včetně útočníka. Útočník prý začal střílet po policistech a pak se snažil ujet. Vyšetřovatelé pak našli muže v havarovaném BMW mrtvého se střelnou ranou v hlavě, zřejmě z jeho vlastní zbraně.

Syn režiséra?

Podle agentury AP by pachatelem mohl být syn amerického režiséra Petera Rodgera, jemuž hollywoodská studia svěřila pomocnou režii scifi thrilleru Hunger Games. Dva díly tohoto filmu letos a předloni sklízely úspěchy při udílení filmových cen stanice MTV. Podle Rodgerova advokáta se rodina obává, že za smrt šesti obětí je odpovědný právě jejich syn.

Okolnosti mužova činu se teprve vyšetřují, jeho motivy nejsou známy. Mluvčí Brownova úřadu řekla, že palba začala v devět hodin večer místního času ve čtvrti Isla Vista u kampusu Kalifornské univerzity. Úřad pak vydal zákaz vycházení z okolních domů.

Čtvrť má divokou minulost

Jeden ze svědků sdělil v místní televizi, že viděl jedoucí auto, z něhož někdo střílel na dvě dívky. Jedna z nich byla mrtvá na místě, druhá utrpěla těžké zranění.

V Isla Vista se často pořádají večírky. V dubnu se jeden z nich vymkl kontrole a přerostl ve rvačku, při níž bylo zraněno 44 lidí a policie tam zadržela na sto lidí.

Čtvrť Isla Vista už zažila také jeden smrtelný masakr, kdy student tamní univerzity David Attias vjel ve vysoké rychlosti do skupinky pěti chodců, kdy čtyři z nich zabil a pátému způsobil vážná zranění.

autoři: ČTK, Zahraničí | 24. 5. 2014 14:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama