Muž v americkém Baltimoru zastřelil v práci tři kolegy, další dva těžce zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 10. 2017 19:14
Tři lidi ve středu zabil a další dva postřelil sedmatřicetiletý zaměstnanec údržbářské firmy v americkém městě Edgewood nedaleko Baltimoru. Recidivista Radee Labeeb Prince z místa činu uprchl, podle policie je ozbrojen a nebezpečný. Motiv jeho činu vyšetřovatelé neznají. Oběťmi útoku jsou Princeovi kolegové v práci. Zranění jsou podle agentury AP v kritickém stavu, útočník oba střelil do hlavy. Po pachateli pátrají policejní vrtulníky, do vyšetřování se zapojili agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Okolní budovy a nedalekou školu policie zablokovala.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy