Trpěl schizofrenií, tvrdí matka střelce z Dallasu

ČTK ČTK
14. 6. 2015 19:05
Boulware střílel na policisty u jejich dallaského sídla, kde také umístil tašky s malými bombami. Jedna z nich vybuchla, ale nikoho nezranila.
Prostřílené auto policie v Dallasu.
Prostřílené auto policie v Dallasu. | Foto: Reuters

Dallas (USA) - Muž, který byl v sobotu zabit po svém útoku na sídlo policie v Dallasu, prý trpěl schizofrenií. Podle amerických médií to uvedla jeho matka.

Policie již v sobotu vyloučila, že by se mohlo jendat o teroristický čin.

Boulware střílel na policisty u jejich dallaského sídla, kde rovněž umístil tašky s malými bombami. Jedna z nich vybuchla, ale nikoho nezranila.

O několik hodin později jej po honičce ulicemi texaského města zabili policejní odstřelovači.

"Myslím, že když se rozhodl jít do toho, věděl, že zemře," řekla CNN matka útočníka Jeannie Hammondová. Její syn měl prý strach z hlasů, které slyšel ve své hlavě.

Matka, stejně jako další příbuzní, s nimiž měl Boulware problémový vztah, prohlásila, že plně souhlasí s akcí, při níž policisté ukončili synův život.

Podle otce se Boulware mohl chtít policii pomstít za to, že mu před časem odebrala z péče 12letého syna poté, co na Boulwarea příbuzní zavolali policisty kvůli domácímu konfliktu.

Policisté tehdy řešili také nařčení z toho, že doma hromadí zbraně a vyhrožuje školám a kostelům v okolí svého bydliště. Žádná obvinění však proti němu nevznesli.

Psychicky labilní muž rovněž ztratil práci, nebyl schopen vyjít s okolím a propadal se do depresí. Že to dojde tak daleko, to však prý otec netušil. "Celou dobu jsem mu říkal, Jamesi, cokoli uděláš, ať to není žádná hloupost," řekl CNN Boulware senior.

Podle policejního velitele Davida Browna několik policistů kulky z Boulwareovy zbraně jen těsně minuly. "Díry po kulkách jsou v autech, kde seděli policisté, i v hale policejní stanice, kde seděli zaměstnanci," prohlásil Brown.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

Další zprávy