Muž se pokusil vykrást v Německu banku. Utrpěl zranění při přestřelce, policie ho zadržela

ČTK ČTK
21. 4. 2017 17:38
Ozbrojený muž v pátek kolem poledne v městečku Waldshut na jihozápadě Německa přepadl pobočku banky. Policie ho zadržela po přestřelce, při níž lupič utrpěl zranění. Sedmapadesátiletý pachatel neměl v moci žádná rukojmí a nikdo další nebyl zraněn. Bankovní lupič už měl v rukou hotovost v pěticiferné výši, kterou mu vydali dva bankovní zaměstnanci. Policie ho odpoledne přemohla. Při příjezdu prvních policistů se odehrála přestřelka, při níž byl bankovní lupič zraněn. Drama pak pokračovalo ještě dvě hodiny. Policie budovu a okolí uzavřela a podle médií také odvedla do bezpečí klienty ze samoobslužného prostoru banky. Podezřelý byl převezen do nemocnice. O vážnosti zranění úřady neinformovaly.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 31 minutami

Pražská ČSSD navrhla, aby kandidátku v hlavním městě vedla Maláčová

Předsednictvo pražské ČSSD požádalo celostátní vedení strany, aby v čele kandidátky v hlavním městě v letošních sněmovních volbách byla ministryně práce a místopředsedkyně ČSSD Jana Maláčová, sdělil předseda pražské sociální demokracie Petr Pavlík. Postup, podle kterého o vedoucí místo kandidátky přijde bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD), je podle něj však v rozporu s řádem přípravy voleb. Na úpravu kandidátky upozornil server Seznam Zprávy.

Podle pondělního usnesení pražské ČSSD, které bylo podle Pavlíka schváleno o jeden hlas, by se měl kromě Maláčové na druhém místě kandidátky objevit bývalý předseda Zelených Matěj Stropnický a na pátém místě někdejší ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nikoho z nich však nenavrhla žádná z pražských organizací do 18. března, dokdy na to měly čas, řekl Pavlík. "Vůbec neprošli primárními volbami, je to v rozporu s řádem přípravy voleb," sdělil Pavlík ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy