Muž s nožem zaútočil před nádražím v Lipsku, policie ho zatkla na lavičce. Byl pod vlivem drog

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 9. 8. 2017 13:06
Osmadvacetiletý muž původem z Libye zaútočil nožem na ženu v parku před nádražím v Lipsku. S těžkými zraněními skončila 56letá žena v nemocnici, podle vyjádření policistů byla v době útoku opilá. Libyjce policie zatkla. Po činu seděl na lavičce a byl pod vlivem amfetaminu. Pachatel a oběť se zřejmě znali, uvedla policie. Motiv činu zatím není známý. Podezřelý muž byl ale podle německých médií policii už dříve známý jako dealer drog. Drogy v minulosti opakovaně nabízel také zraněné ženě, která byla v době činu pod vlivem alkoholu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Foter.com / HamburgerJung
 

Právě se děje

před 56 minutami

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy 700 administrativních pracovníků, část z nich i propustit. Důvodem je pandemie

České dráhy plánují od dubna snížit mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Část z nich navíc zřejmě propustí. Důvodem jsou současné ztráty během koronavirové krize, které loni dosáhly přibližně čtyř miliard korun. Opatření má zatím platit rok, v příštím týdnu je projedná dozorčí rada. Snižování mezd, které by mělo být zhruba desetiprocentní, se nebude týkat všech 15 000 zaměstnanců podniku.

"Pandemie jednou skončí, pokud tedy ke snížení smluvních mezd letos přistoupíme, nebude to na vždy. Smluvní mzdy ředitelů, vedoucích a dalších pracovníků převážně v administrativě se dohodou obou stran každoročně nově nastavují. A to jak v závislosti na výkonech jednotlivých zaměstnanců, tak v souvislosti s finančními možnostmi firmy," uvedl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Ivan Bednárik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy