Nedala se, i když na ni šel s nožem. Kamera zachytila pokus o únos 11leté dívky

Zahraničí Zahraničí
20. 5. 2021 11:20
Kamera zachytila 18. května útok na dítě v západní části floridského města Pensacola. U jedenáctileté dívky, která čekala na školní autobus, zastavilo auto. Po chvíli z něho vyběhl muž s nožem a pokusil se dívku unést. Dívka s násilníkem začala bojovat ze všech sil a nakonec se jí podařilo vysvobodit se z jeho sevření. Muž utekl do auta a ujel.
Muž se v západní části Pensacoly pokouší dohonit školačku a vtáhnout ji do svého vozu. | Video: Facebook/Úřad šerifa okresu Escambia

Na policii dívka uvedla, že ji muž sledoval již před čtrnácti dny a pokusil se k ní přiblížit. Od té chvíle ji doprovázela k zastávce školního autobusu matka. Když ji poprvé nechala jít zase samotnou, muž zaútočil.

Policie okamžitě zahájila pátrání a ještě večer zatkla Jareda Stangu. Muže hispánského původu, který má za sebou kriminální minulost včetně sexuálních trestných činů spáchaných na dítěti, obvinila z pokusu o únos s přitěžující okolností, že vedl útok s nožem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy