reklama
 
 

Muž ozbrojený nožem zabil dvě děti u základní školy v Šanghaji. Policie útočníka zatkla

28. 6. 2018 8:56
Devětadvacetiletý muž napadl tři chlapce a matku jednoho z nich; oběti byly ihned převezeny do nemocnice, ale dva chlapci zraněním podlehli.

Šanghaj (Čína) - Muž ozbrojený nožem zaútočil u vchodu do jedné ze základních škol v Šanghaji. Zabil dvě děti a jedno zranil, stejně jako jednu ženu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na policii. Policisté útočníka na místě zatkli; podle prvních informací byl nezaměstnaný a měl vztek na společnost.

Devětadvacetiletý muž napadl tři chlapce a matku jednoho z nich; oběti byly ihned převezeny do nemocnice, ale dva chlapci zraněním podlehli. Stav obou zraněných je stabilizovaný.

Útoky proti školám či v jejich okolí vedly v Číně v posledních letech ke zpřísnění bezpečnostních opatření v těchto zařízeních. Přesto se incidenty podobného druhu opakují.

Nejhorší bilanci obětí má v Číně rok 2010, kdy po útocích nožem nebo podobnou zbraní přišlo o život 20 dětí. Vraždy, jejichž terčem jsou děti, jsou zvláště citlivou záležitostí v zemi, kde většina rodin měla donedávna dovoleno mít jen jednoho potomka.

autor: ČTK | 28. 6. 2018 8:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama