Muž, který ve Frankfurtu shodil pod vlak chlapce a jeho matku, je na psychiatrii

ČTK ČTK
29. 8. 2019 15:41
Muže, který před měsícem shodil na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce, převezli do psychiatrické léčebny. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA s odvoláním na prohlášení státního zastupitelství, podle kterého je muž pro okolí nebezpečný.
Místo činu. Muž shodil pod kola vysokorychlostního vlaku ICE ve Frankfurtu nad Mohanem osmiletého chlapce.
Místo činu. Muž shodil pod kola vysokorychlostního vlaku ICE ve Frankfurtu nad Mohanem osmiletého chlapce. | Foto: Reuters

Státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem ve čtvrtek uvedlo, že zatykač na čtyřicetiletého Eritrejce byl změněn na rozhodnutí o jeho umístění do psychiatrické léčebny. Podle posudku, který vypracoval lékař minulý týden, trpí muž "onemocněním ze schizofrenního spektra, na základě současného stavu poznání nejspíše paranoidní schizofrenií".

Převezení na psychiatrii je podle odborníka nutné, neboť se lze obávat, že by se muž i v budoucnosti mohl dopouštět "závažných protiprávních činů".

Přesně před měsícem shodil 40letý muž z Eritreje, který dlouhodobě žil ve Švýcarsku a požíval zde azyl, na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce a jeho matku. Ženě se v poslední chvíli podařilo vyváznout bez vážnějších zranění, hocha ale vlak zabil. Kromě matky se synem napadl muž také starší ženu, která ale nespadla do kolejiště.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v reakci na případ oznámil, že chce vyslat více policistů do ulic a zavést technická opatření pro zlepšení bezpečnosti na nádražích. Zdůraznil tehdy, že Eritrejec žil ve Švýcarsku legálně a legálně přijel i do Německa, a není proto důvod vyvodit z případu nějaké důsledky v oblasti imigrační a pobytové politiky.

Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy