Muž, který v Charlottesville najel do davu, zůstane ve vazbě

ČTK ČTK
14. 8. 2017 18:24
Americký soud v pondělí odmítl stanovit kauci pro bělošského extremistu, který při víkendových nepokojích ve virginském Charlottesville najel do davu a zabil jednu ženu. Dvacetiletý James Alex Fields tak zůstane ve vazbě přinejmenším do té doby, než bude mít advokáta. Fields, který při svém nájezdu do odpůrců bělošských radikálů také zranil dvě desítky lidí, předběžné řízení sledoval prostřednictvím videopřenosu. Odpovídal pouze jednoslabičně, že rozumí tomu, co se projednává. Právně ho odmítl zastupovat místní veřejný obhájce pro obavy z podjatosti, protože mezi oběťmi Fieldsova řádění má příbuzné. Obhajoby by se měl nakonec ujmout místní advokát.
Do davu lidí v Charlottesville najelo auto
Do davu lidí v Charlottesville najelo auto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy