Muž, který v Bulharsku vyvraždil šestičlennou rodinu, spáchal sebevraždu. Policie našla jeho tělo

ČTK ČTK
8. 1. 2018 17:21
Šestinásobný vrah Rosen Angelov spáchal sebevraždu. Bulharská policie jeho tělo našla po rozsáhlém pátrání nedaleko Sofie.
Bulharská policie. Ilustrační foto.
Bulharská policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Sofia - Vrah, který na Silvestra večer povraždil v domě a jeho blízkosti na předměstí Sofie šest lidí, podle všeho spáchal sebevraždu. Policisté našli tělo Rosena Angelova v neděli v jedné z opuštěných vil nedaleko místa, kde zabíjel, informovala bulharská média.

Zločin byl odhalen až 2. ledna, když policisté na základě upozornění našli v domě pět zastřelených osob z rodiny Nedelča Junakova a stejným způsobem zabitého vlčáka. O něco později objevili ve studni v lese i mrtvou Junakovovu ženu, po níž pátrali. Rovněž měla střelná zranění.

Podle šéfa státního úřadu pro vyšetřování Borislava Sarafova už je analýzou DNA jednoznačně prokázáno, že masakr, který otřásl celou zemí, má na svědomí právě Angelov. Dokázáno je i to, že jednal sám. Všechny oběti byly zasaženy několika výstřely, přičemž jedna rána "na jistotu" šla do hlavy.

Motiv vraha se ještě prošetřuje, ale podle všeho jím byla žárlivost. Vyšetřovatelé zjistili, že Junakovova manželka Keti měla s Angelovem před zločinem intimní vztah, který trval šest měsíců. Předpokládá se, že Angelov nejprve zabil ji, a protože někdo nebo všichni v domě věděli, že Keti šla ven na schůzku s ním, vrátil se a možných svědků se zbavil.

Policie brzy pojala vůči Angelovovi podezření a do pátrání po nebezpečném ozbrojeném muži se vedle ní zapojili i vojáci a vojenská policie. Při prohledávání domů v předměstské obci, které majitelé přes zimu nechávají opuštěné, ho v neděli v jednom z nich našla. Měl střelnou ránu ve spánku a v ruce držel pistoli s tlumičem, která byla zřejmě vražednou zbraní.

 

Právě se děje

Další zprávy