Žena ztratila vědomí a řítila se vstříc tragédii. Obětavý řidič je hitem internetu

Video Video
24. 11. 2021 15:49
"Je to hrdina," chválí lidé na sociálních sítích Henryho Temmermanse z nizozemského Nunspeetu. Jeho čin, při němž zachránil na dálnici A28 ženu, která za jízdy upadla do bezvědomí, natočil řidič z dalšího vozu.
Muž bez váhání obětoval své auto. Zachránil řidičku, která ztratila za jízdy vědomí. | Video: Twitter/Buitengebieden

K incidentu došlo minulý pátek, když se Henry Temmermans vracel domů. Najednou spatřil auto, které sjelo z dálnice a pokračovalo v jízdě po trávě. Po chvíli opět najelo na dálnici a vráželo do svodidel. "To, co jsem viděl, nebylo dobré. Bylo jasné, že ta paní už není při vědomí," vzpomínal v rozhovoru pro regionální veřejnoprávní stanici Omroep Gelderland.

Temmermans zrychlil, dostal se před neovládané auto a nastavil svůj vůz. Po nárazu obě auta zastavila. Zachránce vyskočil z auta. Na pomoc ženě spěchal i řidič, který celý incident nahrál na palubní kameru. Řidička měla zvracet a stále upadat do bezvědomí.

Po deseti minutách přijela přivolaná záchranka a ženu s pěti zlomenými žebry převzali zdravotníci. Zatím není jasné, proč se jí udělalo špatně. Nepojízdný vůz Henryho Temmermanse museli odtáhnout, domů ho nakonec dovezl druhý řidič.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Letošní podzim se v Klementinu zařadil mezi desetinu nejteplejších od roku 1775. Průměrná teplota od září do listopadu byla 11,6 stupně Celsia.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Indii vypukly potyčky mezi vojáky a místními horníky, zemřelo 13 lidí

Vesničané na severovýchodě Indie zapálili několik vojenských vozidel poté, co tam vojáci nedopatřením zabili šest horníků, jež považovali za vzbouřence. Při následných potyčkách pak příslušníci ozbrojených sil usmrtili dalších sedm místních, napsala agentura AP s odkazem na vyjádření místních činitelů. Při střetech rovněž zemřel jeden voják. Incidenty vyšetřují místní úřady.

Podle důstojníka armády spustili vojáci palbu na vozidlo poblíž hranic s Barmou, když dostali zprávy o očekávaném pohybu vzbouřenců v oblasti. Podle jednoho z místních představitelů však byli v autě indičtí horníci.

Rozlícení vesničané následně zapálili dvě vojenská auta, vojáci na ně začali střílet a zabili dalších sedm lidí. Při potyčkách rovněž zemřel jeden voják.

Indický ministr vnitra Amit Šáh uvedl, že jej tento "nešťastný incident" velmi mrzí, a prohlásil, že záležitost vyšetří vláda státu Ásám, kde k němu došlo.

Indické vládní jednotky se na severovýchodě země potýkají s řadou povstaleckých skupin, které po útocích na indické vojáky často hledají úkryt právě v sousední Barmě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch sopky Semeru v Indonésii připravil o život nejméně 13 lidí

Po výbuchu sopky Semeru na indonéském ostrově Jáva zemřelo nejméně 13 lidí a 98 jich utrpělo zranění, informoval podle světových agentur místní úřad pro zvládání přírodních katastrof BNPB. Původně hovořil o jedné oběti a nejméně čtyř desítkách raněných. Deset lidí, kteří byli po erupci uvězněni v okolí místních dolů, se záchranářům podařilo přesunout do bezpečí.

Semeru je nejvyšší horou na Jávě, měří přes 3600 metrů nad mořem. V sobotu začala sopka chrlit lávu a popel, sopečná mračna zahalila blízké vesnice a lidé začali z oblasti prchat, píše agentura Reuters. Erupce podle úřadů zničila řadu budov a poničila rovněž důležitý most spojující okres Lumajang a město Malang.

Mezi raněnými jsou podle BNPB dvě těhotné ženy. Z obětí se zatím podařilo identifikovat pouze dvě, uvedl úřad.

Sopka Semeru naposledy vybuchla v lednu, erupce se tehdy obešla bez obětí na životech. V Indonésii, kde žije přes 270 milionů obyvatel, je téměř 130 aktivních sopek. Tato oblast je součástí takzvaného ohnivého kruhu, což je pás kolem zlomových linií v Tichém oceánu s častým výskytem zemětřesení a sopečných erupcí.

Evropské středomořské seizmologické centrum (EMSC) informovalo, že oblast severně od ostrova Halmahera zasáhlo zemětřesení o síle šesti stupňů. Zatím nejsou zprávy o obětech či větších škodách. Halmahera leží asi 2000 kilometrů severovýchodně od Semeru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy