Žena ztratila vědomí a řítila se vstříc tragédii. Obětavý řidič je hitem internetu

Video Video
24. 11. 2021 15:49
"Je to hrdina," chválí lidé na sociálních sítích Henryho Temmermanse z nizozemského Nunspeetu. Jeho čin, při němž zachránil na dálnici A28 ženu, která za jízdy upadla do bezvědomí, natočil řidič z dalšího vozu.
Muž bez váhání obětoval své auto. Zachránil řidičku, která ztratila za jízdy vědomí. | Video: Twitter/Buitengebieden

K incidentu došlo minulý pátek, když se Henry Temmermans vracel domů. Najednou spatřil auto, které sjelo z dálnice a pokračovalo v jízdě po trávě. Po chvíli opět najelo na dálnici a vráželo do svodidel. "To, co jsem viděl, nebylo dobré. Bylo jasné, že ta paní už není při vědomí," vzpomínal v rozhovoru pro regionální veřejnoprávní stanici Omroep Gelderland.

Temmermans zrychlil, dostal se před neovládané auto a nastavil svůj vůz. Po nárazu obě auta zastavila. Zachránce vyskočil z auta. Na pomoc ženě spěchal i řidič, který celý incident nahrál na palubní kameru. Řidička měla zvracet a stále upadat do bezvědomí.

Po deseti minutách přijela přivolaná záchranka a ženu s pěti zlomenými žebry převzali zdravotníci. Zatím není jasné, proč se jí udělalo špatně. Nepojízdný vůz Henryho Temmermanse museli odtáhnout, domů ho nakonec dovezl druhý řidič.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Kvůli pozitivnímu testu na covid-19 neodletí v neděli s další částí českých olympioniků do Pekingu kouč snowboardistky Šárky Pančochové Přemysl Vida.

Zdroj: ČTK
Další zprávy