Počet muslimů v Evropě se může do roku 2050 ztrojnásobit, ukazuje průzkum. Kritické je Švédsko

Zahraničí Tomáš Kunc Zahraničí, Tomáš Kunc
4. 12. 2017 6:00
Počet muslimů v Evropě může vzrůst až na trojnásobek. Ukazuje to Pew Research Center, který sestavil celkem tři možné scénáře, jak se může počet muslimů v evropských státech vyvíjet.

PROCENTNÍ PODÍL MUSLIMŮ Z CELKOVÉHO POČTU OBYVATEL DANÉ ZEMĚ

načítám grafiku

(hodnoty v %)

 

Právě se děje

před 13 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy