Elon Musk se omluvil britskému záchranáři, kterého označil za pedofila. Jednal prý ve vzteku

ČTK ČTK
18. 7. 2018 10:06
Miliardář Elon Musk nazval britského záchranáře, který se podílel na záchraně thajských chlapců, pedofilem. Teď přišel s omluvou.
Elon Musk.
Elon Musk. | Foto: Reuters

Washington - Americký miliardář a majitel vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk se omluvil britskému jeskynnímu záchranáři za urážku z pedofilie. V omluvě uvedl, že se tak vyjádřil ze vzteku za to, že záchranáři odmítli Muskovu miniponorku jako nevhodnou pro záchranu. 

Sportovci ve věku mezi 11 a 16 roky s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni od 23. června. V podzemí jim cestu ven uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně.

Musk se chtěl na záchranné operaci, která měla uvězněné osoby z jeskyně vysvobodit, také podílet. Jeho tým narychlo sestrojil miniponorku a přivezl ji do Thajska. Záchranáři ale stroj odmítli jako nevhodný do terénu, z nějž museli chlapce vyvést.

Brit Vern Unsworth, který při záchraně asistoval a který thajský jeskynní komplex dobře zná, se o miniponorce vyjádřil jako o prostředku, jenž nemá absolutně žádnou šanci uspět. Musk ho pak v tweetu označil za pedofila.

Unsworth v pondělí sdělil, že proti americkému miliardářovi zvažuje právní kroky.

"Jeho činy proti mně neospravedlňují mé činy vůči němu, omlouvám se," sdělil Musk, který hanobící tweet, jenž se ale dostal k 12 milionům jeho stoupenců, odstranil.

Všech dvanáct školáků i fotbalového kouče se podařilo postupně zachránit, poslední vyšli ven 10. července. Tuto středu by lékaři měli třináctičlennou skupinu propustit z nemocnice.

Video: Podívejte se na miniponorku, kterou Musk nabídl pro záchranu thajských chlapců ze zatopené jeskyně

Americký miliardář Elon Musk nabídl miniponorku, která by zachránila thajské chlapce ze zatopené jeskyně. Na videu je vidět nácvik s pouzdrem. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy