Elon Musk se omluvil britskému záchranáři, kterého označil za pedofila. Jednal prý ve vzteku

ČTK ČTK
18. 7. 2018 10:06
Miliardář Elon Musk nazval britského záchranáře, který se podílel na záchraně thajských chlapců, pedofilem. Teď přišel s omluvou.
Elon Musk.
Elon Musk. | Foto: Reuters

Washington - Americký miliardář a majitel vesmírné společnosti SpaceX Elon Musk se omluvil britskému jeskynnímu záchranáři za urážku z pedofilie. V omluvě uvedl, že se tak vyjádřil ze vzteku za to, že záchranáři odmítli Muskovu miniponorku jako nevhodnou pro záchranu. 

Sportovci ve věku mezi 11 a 16 roky s 25letým trenérem zůstali v jeskyni uvězněni od 23. června. V podzemí jim cestu ven uzavřela stoupající voda, kvůli které ustupovali stále hlouběji do jeskyně.

Musk se chtěl na záchranné operaci, která měla uvězněné osoby z jeskyně vysvobodit, také podílet. Jeho tým narychlo sestrojil miniponorku a přivezl ji do Thajska. Záchranáři ale stroj odmítli jako nevhodný do terénu, z nějž museli chlapce vyvést.

Brit Vern Unsworth, který při záchraně asistoval a který thajský jeskynní komplex dobře zná, se o miniponorce vyjádřil jako o prostředku, jenž nemá absolutně žádnou šanci uspět. Musk ho pak v tweetu označil za pedofila.

Unsworth v pondělí sdělil, že proti americkému miliardářovi zvažuje právní kroky.

"Jeho činy proti mně neospravedlňují mé činy vůči němu, omlouvám se," sdělil Musk, který hanobící tweet, jenž se ale dostal k 12 milionům jeho stoupenců, odstranil.

Všech dvanáct školáků i fotbalového kouče se podařilo postupně zachránit, poslední vyšli ven 10. července. Tuto středu by lékaři měli třináctičlennou skupinu propustit z nemocnice.

Video: Podívejte se na miniponorku, kterou Musk nabídl pro záchranu thajských chlapců ze zatopené jeskyně

Americký miliardář Elon Musk nabídl miniponorku, která by zachránila thajské chlapce ze zatopené jeskyně. Na videu je vidět nácvik s pouzdrem. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 3 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy