Mimo oficiální prohlášení. Světoví lídři si utahovali z Putina, odhalil záznam

lis lis
27. 6. 2022 15:11
Lídři velkých světových ekonomik G7 na summitu v Německu žertovali o Vladimiru Putinovi. Konkrétně mluvili o tom, že by ruského prezidenta praštili. Boris Johnson při sundávání svého saka poukázal na jeho polonahé fotografie a zmínil, že by Západ měl být drsnější než Putin.
Lídři na summitu G7 žertovali o Putinově polonahé fotce | Video: Associated Press

Summit zemí G7 se koná v bavorském alpském zámku Elmau, a to od neděle do úterý. I když jsou hlavní témata jednání závažná a řeší se především dopady ruské invaze na Ukrajinu, lídři světových ekonomik se sešli v dobré, až žertovné náladě.

Na nedělním zahajovacím zasedání bylo slyšet, jak elitní politici vtipkují o tom, že by praštili ruského prezidenta. Když si dokonce britský premiér Boris Johnson sundával sako kvůli vysoké teplotě, řekl: "Rusům je zapotřebí ukázat naše prsní svaly. Všichni musíme ukázat, že jsme drsnější než Putin."

Na to reagoval kanadský premiér Justin Trudeau komentářem o jízdě na koni s odhalenou hrudí, který odkazoval na známé fotografie Vladimira Putina bez trička.

Skupina velkých světových ekonomik G7 na summitu odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu a plně se v konfliktu postavila za Kyjev. Státy zároveň slíbily Ukrajině podporu, dokud bude třeba, a zároveň zemi ujistily, že si o své budoucnosti včetně budoucí mírové smlouvy rozhodne výhradně sama.

Státy G7, jejichž jednání se účastní i Evropská unie, také požadují potrestání všech odpovědných za válečné zločiny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy