Obrazem: Pýcha Manhattanu je na prodej. Dvojice vlastníků prodává slavný mrakodrap

Ikonický mrakodrap Chrysler Building je na prodej.
Sedmasedmdesátipodlažní budova v New Yorku, která kdysi platila za nejvyšší stavbu na světě, je na prodej.
Mrakodrapu Chrysler Building se zbavuje státní fond Spojených arabských emirátů Mubadala, který tu v roce 2008 koupil devadesátiprocentní podíl, a menšinový společník - americká developerská společnost Tishman Speyer Properties. Ta je podílníkem od roku 1997.
Agentura Bloomberg s odkazem na zdroje obeznámené se situací napsala, že emirátský fond zvažoval prodej mrakodrapu už zhruba deset let.
Dvojice vlastníků si na prodej nemovitosti najala realitní a investiční společnost CBRE Group. "Je to vzrušující. Ozývají se mi zájemci z celého světa,“ cituje agentura Reuters Darcy Stacomovou, která řídí newyorskou pobočku této firmy.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
20. 1. 2019 16:19
Majitelé mrakodrapu Chrysler Building na Manhattanu v americkém městě New York se rozhodli slavné budovy zbavit. A podle realitní a investiční firmy CBRE Group, která má prodej na starosti, je o mrakodrap velký zájem. Prohlédněte si kdysi nejvyšší budovu světa.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy