Mocný šéf MMF obviněn, vyžadoval orální sex od pokojské

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
15. 5. 2011 10:01
Jsem nevinen, vzkázal přes právníka Dominique Strauss-Kahn
Šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn
Šéf Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominique Strauss-Kahn | Foto: Reuters

New York - Newyorský žalobce obvinil šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strauss-Kahna ze z pokusu o znásilnění, omezování osobní svobody a sexuálně motivovaného trestného činu.

Zadržen byl na newyorském mezinárodním letišti Johna F. Kennedyho, odkud měl letadlem společnosti Air France odletět do Paříže.

Straus-Kahna, o němž se mluví jako pravděpodobném kandidátovi ve francouzských prezidentských volbách, vzala newyorská policie v sobotu do vazby kvůli obvinění, že sexuálně napadl hotelovou pokojskou. Pravděpodobný kandidát v prezidentských volbách ve Francii má být ještě v neděli předvolán před newyorský soud.

Jeho právník Benjamin Brafman agentuře Reuters řekl, že se jeho klient k sexuálnímu ataku nepřiznal a je nevinný.

MMF se k incidentu odmítl vyjádřit.

Policii zavolal personál hotelu

Dvaatřicetiletá pokojská z hotelu Sofitel na newyorském Times Square podle agentury AP úřadům řekla, že do hotelového pokoje vešla v sobotu kolem jedné hodiny odpoledne místního času. Strauss-Kahn prý vyšel nahý z ložnice, strhl ji na zem a pokusil se ji donutit k orálnímu sexu. Ženě se však prý podařilo utéct.

Personál hotelu pak zavolal policii. Strauss-Kahn však prý mezitím hotel opustil, údajně bez mobilního telefonu a osobních věcí.

Strauss-Kahn nemá diplomatickou imunitu a podle mluvčího nexyorské policie Paula Brownea by měl být ještě v neděli být předvolán před newyorský soud.

"Zjistili jsme, že je na palubě letadla Air France. Letadlo pozdrželi a Strauss-Kahn byl zajištěn a vzat do vazby kvůli výslechu," řekl policejní mluvčí Browne Reuters.

Pokojská byla prý s drobnými zraněními převezena do newyorské nemocnice.

Strauss-Kahn vede MMF od roku 2007

MMF je mezinárodní odborná organizace OSN. Dvaašedesátiletý Strauss-Kahn stojí v čele této organizace od listopadu 2007. Jeho pětiletý mandát má příští rok skončit.

Zároveň je považován za možného kandidáta socialistů v prezidentských volbách ve Francii. Podle únorového průzkumu pro francouzský týdeník Paris Match byl bývalý socialistický ministr rok a čtvrt před prezidentskými volbami mezi Francouzi dvakrát oblíbenější než nynější prezident Nicolas Sarkozy.

Strauss-Kahn byl v roce 2008 vyšetřován kvůli údajnému zneužití služebního postavení v souvislosti s intimním vztahem se svou podřízenou. V říjnu toho roku se v této aféře omluvil za "chybný úsudek", popřel však, že zneužil své funkce.

 

Právě se děje

teď

Na podporu městské turistiky půjdou vouchery za 500 milionů korun, řekla Dostálová

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) chystá podporu pro krajská města formou poukazů. Připraveno má 500 milionů korun, které budou k dispozici z nevyužitých prostředků z již uskutečněných programů pomoci v souvislosti s pandemií koronaviru. Města, která z vlastní iniciativy poukazy na podporu turismu vytvořila, je budou moci využít. Stejnou sumu, která do poukazů vloží sama města, jim přispěje stát. Vláda by měla program projednat příští týden. Šéfka MMR Klára Dostálová (za ANO) to dnes řekla novinářům.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy